Zapowiedź piłkarskiego weekendu 10-12 listopada

To już ostatnie akcenty piłkaskiej jesieni. Seniorzy zagrają z Płomieniem Przyrpostynia w meczu wyjazdowym, a trampkarze podejmować będą Przemysława Poznań.

SENIORZY

Płomień Przyprostynia - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 14.00, boisko w Przyprostynii

Orkan podbudowany dwoma domowymi zwycięstwami rusza na wyjazdowy pojedynek do Przyprostyni. To nie będzie łatwe spotkanie, bo Płomień jest w ścisłej czołówce Klasy Okręgowej, a dodatkowo wciąż bazuje na dużym doświadczeniu wywalczonym na boiskach IV ligi, w której z powodzeniem przez kilka sezonów rywalizował. Konarzewianie natomiast nie mają dobrych wyników w meczach wyjazdowych. Orkan wygrał zaledwie jedno spotkanie rozgrane na nie swoim terenie. Pozostałę mecze przegrał - m.in. z outsiderami rozgrywek: TS Gminy Kamieniec 1-2 i Czarni Wróblewo 2-3. Przyprostynianie u siebie przegrali tylko raz - z zaskakującym Sokołem Rakoniewice 1-3. Oprócz tego mają na koncie wysokie domowe wygrane z Lipnem Stęszew 5-1 i Błękitnymi Wronki 4-0. Takie wyniki muszą budzić uznanie. 

Konarzewianie wygrali dwa poprzednie mecze. O ile zwycięstwo z Akademią Reissa można uznać za mało przekonujące, o tyle mecz ze Spartą Szamotuły pokazał spory potencjał naszego zespołu. Apetyt na kolejne punkty znów urosły. Płomień z kolei chce się odkuć za zeszłotygodniową klęskę w Pniewach, gdzie uległ dość gładko 1-5. Sportowa złość jest najleszym motywatorem, więc orkanowcy muszą spodziewać się meczu walki. Oba zespoły będą dla siebie sporym znakiem zapytania, bo jeszcze nigdy wcześniej ze sobą nie rywalizowały na poziomie piłki seniorskiej.  

.

ZESPOŁY MŁODZIEŻOWE

Orkan Konarzewo - Przemysław Poznań, sobota, godz. 11.00, boisko w Konarzewie

 Powrót