Zapowiedź piłkarskiego weekendu 3-5 listopada

To już ostatni mecz tej jesieni na boisku w Konarzewie. Orkan zagra ze Spartą Szamotuły - zespołem, który prezentuje chyba najbardziej nierówną formę ze wszystkich ekip występujących w Klasie Okręgowej.

SENIORZY:

Orkan Konarzewo - Sparta Szamotuły, sobota, godz. 14.00, boisko w Konarzewie

Sparta Szamotuły znajduje się obecnie na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Szamotulanie wygrali pięć meczów, trzy zremisowali i trzy przegrali. Kiedy przyjrzymy się bliżej poszczególnym wynikom robi się ciekawie, bo Sparta potrafi bezlitośnie rozprawić się z faworyzowaną Pogonią Lwówek 4-0, jednocześnie męczy się z outsiderami ze Strykowa (2-2) i Dusznik (1-1), ale też przegrywa choćby z Lipnem Stęszew 1-3. Doprawdy trudno przewidzieć jaki wynik padnie w meczu tego zespołu, bo niespodzianek i zaskoczeń było jeszcze więcej niż wyżej wymienione. Sparta dużo lepiej radzi sobie u siebie, a na wyjeździe wychodzi niemal idealnie na remis (2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki).W zeszłym tygodniu przegrali mecz z liderem rozgrywek - z Sokołem Pniewy 2-3.

Orkan nieco podbudował swoje morale po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Akademią Reissa Poznań 2-0. Wygrana nie przyszła łatwo. Po pierwszej połowie niewiele wskazywało, że tamten mecz uda się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Orkanowcy lepiej jednak wytrzymali trudy pojedynku i w końcówce meczu "dobili" rywala.  Po tej wygranej apetyty wzrosły, ale styl gry w tamtym meczu pokazuje, że aby regularnie zdobywać punkty w okręgówce, czeka nas jeszcze wiele pracy.

W sezonie 2013/14 rywalizowaliśmy ze Spartą w rozgrywkach ligowych. W inauguracyjnym meczu na boisku w Konarzewie zremisowaliśmy 1-1, by na wyjeździe ulec 0-4. Wtedy biliśmy się ze Spartą o awans do IV ligi i paradoksalnie to dzięki naszemu remisowi z Błękitnymi Wronki (0-0 w ostatniej kolejce rozgrywek) szamotulanie mogli cieszyć się z awansu. To już jednak historia, a kolejne jej karty napiszemy w najbliższą sobotę. 

.

ZESPOŁY MŁODZIEŻOWE:

TRAMPKARZE: Luboński KS - Orkan Konarzewo, niedziela, godz. 12.00, boisko w Luboniu (ul. Rzeczna)

 Powrót