Przełożyli efektywność nad efektowność

Orkan pokonał Akademię Reissa Poznań 2-0 i przerwał trwającą niemal dwa miesiące serię porażek. Konarzewianie nie zagrali efektownie, ale w najważniejszych momentach strzelili bramki, które pozwoliły nam zdobyć cenne punkty.

W pierwszej połowie na boisku dominowali goście, którzy lepiej operowali piłką i stwarzali sobie dobre okazje. Nasz bramkarz musiał bronić kilka strzałów z dalszej odległości. Łatwej roboty nie mieli też nasi obrońcy. Arkadiusz Jopek musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Na szczęście napór przyjezdnych udało się przetrwać bez strat. Pod koniec pierwszej połowie Akademia opadłą z sił i w kolejnych minutach nie była już równie groźna co na początku spotkania. Do głosu zaczął dochodzić Orkan.

W drugiej odsłonie to konarzewianie mieli przewagę. Konarzewianie zaczęli sobie tworzyć coraz groźniejsze sytuacje. Na bramkę musieliśmy czekać do 80 min. Wtedy dobrą prostopadłą piłkę dostał Jakub Tecław. Popędził na bramkę i dograł futbolówkę do Tomasza Paprzyckiego. Nasz snajper ładnym mierzonym strzałem posłał ją tuż przy lewym słupku bramki Akademii i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Goście chcieli szybko odpowiedzieć na tego gola i odważnie podeszli do przodu. Konarzewianie bezwzględnie to wykorzystali. Szybka kontra przeprowadzona przez Daniela Mankiewicza okazała się zabójcza. W samej końcówce okazję do strzelenia bramki miał jeszcze Dawid Kołodziej, ale został uprzedzony przez obrońców drużyny Piotra Reissa. 

Radość po meczu

Zdjęcia z meczu

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 28 października 2017 r., godz. 15.00

Orkan Konarzewo - Akademia Reissa Poznań  2-0 (0-0)

1-0   Tomasz Paprzycki (80 min.)

2-0   Daniel Mankiewicz (84 min.)

.

Zagrali:

Zieliński (bramkarz), Przymusiak, Karaszewski A., Tecław, Mankiewicz D., P.Karaszewski, Babijów, Borodin, Przytuła, Paprzycki.

 Powrót