Zapowiedź piłkarskiego weekendu 27-29 października

Seniorzy są w coraz gorszej sytuacji w tabeli i każdy kolejny mecz staje się walką o życie. W najbliższym spotkaniu zagramy o przełąmanie z Akademią Reissa Poznań.

SENIORZY:

Orkan Konarzewo - Akademia Reissa Poznań, sobota, godz. 15.00, boisko w Konarzewie

Trudna sytuacja seniorów znajduje odzwierciedlenie w tabeli. Orkan jest obecnie 13. w tabeli. Tak nisko nie byliśmy od prawie dwóch lat. Ten sezon miał być dla nas przełomowy. Mieliśmy uwolnić się od ciągłęj walki o utrzymanie. Tymczasem realia pokazały, że wzorem lat poprzednich będziemy musieli ostro się spiąć żeby wywalczyć ligowy byt. Każdy kolejny mecz staje się bardzo ważny, bo skromne osiem punktów chluby nam nie przynosi. Niby w każdym meczu nie dostajemy od rywali - walczymy jak równy z równym, ale wyniki są niekorzystne. Pora się przełamać. 

Na naszej drodze staje Akademia Reissa. Zespół z którym rywalizowaliśmy w zeszłym roku. W Baranowie zremisowaliśmy 3-3, a w Konarzewie wygraliśmy pewnie 4-0. Akademia zajęła miejsce w tabeli, które powinno oznaczać spadek. Zbieg szczęśliwych okoliczności pozwolił się im utrzymać. W tym sezonie ekipa Piotra Reissa radzi sobie całkiem nieźle. Pięć wygranych meczów i 16 punktów pozwala temu zespołowi zajmować miejsce w środku stawki, z realnymi szansami na awans do międzyokręgówki. W ostatnim czasie na tej dobrze funkcjonującej maszynie pojawiła się jednak rysa. Porażka 1-7 z Sokołem Pniewy i domowa przegrana z Lipnem Stęszew 1-2. 

Orkan jak powietrza potrzebuje punktów, ale konarzewianie potrzebują przede wszystkim zagrać dobry pojedynek, pewnie pokonać rywala i nabrać pewności siebie. To właśnie tego ostatniego elementu najbardziej brakowało w minionych meczach. Dodatkowym problemem jest brak kilku zawodników, którzy z różnych przyczyn przeciwko Akademii na boisko nie wybiegną. 

.

ZESPOŁY MŁODZIEŻOWE

ORLICY: Orkan Konarzewo - GKS Dopiewo, sobota, godz. 11.00, boisko w Konarzewie

TRAMPKARZE: Orkan Konarzewo - Wiara Lecha Poznań, niedziela, godz. 11.00, boisko w Konarzewie

 Powrót