Zmoczeni deszczem, skompromitowani wynikiem

Przynajmniej w założeniach to miał być lekki, przyjemny i przede wszystkim zwycięski mecz Orkanu. Na szczęście piłka nożna nie jest tak przewidywalna. Orkan mimo dużej przewagi i grze w przewadze nie potrafił zdobyć choćby punktu na boisku w Kamieńcu i przegrał 1-2.

Konarzewianie przystępowali do meczu osłabieni brakiem trzech kluczowych zawodników. To jednak w żaden sposób nie może nas tłumaczyć. Mecz ułożył nam się bardzo dobrze, bo już w 5 min. spotkania objęliśmy prowadzenie. Dobre podanie Serhiego Velykyiego wykorzystał Kamil Przytułą, który po krótkim słupku strzelił nie do obrony. Po tej bramce nadal przeważaliśmy i w ataku mieliśmy do powiedzenia zdecydowanie więcej niż rywale. TS Gminy bronił się na własnej połowie, a Orkan marnował kolejne okazje m.in. Kamil Przytuła, Daniel Mankiewicz. Mimo tej nieskuteczności, na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo nieprzychylnie. Już w 48 min. straciliśmy bramkę. Nasi rośli obrońcy przegrali pojedynek główkowy i piłka znalazła drogę do siatki. Ta bramka skrzydeł nam nie podcięła. Orkan lepiej grał piłką, ale nie przekuwało się to na efekt bramkowy. Kiedy obrońca zespołu TS Gminy dostał czerwoną kartkę wydawało się, że tylko kwestią czasu jest kiedy konarzewianie otworzą worek z bramkami. Niestety, pewność siebie nas zgubiła. Kamieńczanie po kontrataku zdobyli bramkę na 2-1. Orkan chciał gonić wynik, atakował, ale gospodarze skutecznie się bronili i groźnie kontrowali. Kilka razy dobrymi interwencjami popisał się nasz bramkarz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Konarzewianie skompromitowani i źli na siebie zeszli z boiska.

Ten mecz obnażył wszystkie nasze słabości. Byliśmy nieskuteczni, popełnialiśmy błędy w obronie, źle funkcjonowała nasza organizacja gry. Niepokojące jest szczególnie, to że to nie pierwszy taki mecz w tej rundzie. Grając na takim poziomie śmiało możemy wrócić do walki o utrzymanie, bo czołówka ligi to dla nas za wysokie progi.

.

Stadion Gminny w Kamieńcu, 23 września 2017 r., godz. 16.00

TS Gminy Kamieniec - Orkan Konarzewo  2-1 (0-1)

0-1   Kamil Przytuła (5 min.)

1-1   Marcin Frąckowiak (48 min.)

2-1   Bartosz Garcon (74 min.)

.

Zagrali:

Zieliński, Tecław, Jopek, A.Karaszewski, D.Ciesielski, D.Mankiewicz, Babijów, P.Karaszewski, Przytuła, Velykyi, Paprzycki.

 

 Powrót