Zapowiedź piłkarskiego weekendu 23-24 września

W 6. kolejce rozgrywek Klasy Okręgowej zagramy z dobrze nam znanym rywalem z Kamieńca. Rywale zajmują ostatnie miejsce w tabeli i pilnie potrzebują punktów.
 
 
SENIORZY
 
TS Gminy Kamieniec - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 16.00, boisko w Kamieńcu
 

Orkan i TS Gminy Kamieniec spotykały się w ostatnich latach wielokrotnie, ale wszystkie te spotkania odbyły się na poziomie A-klasy. Wyniki tych spotkań były różne, ale przeważnie padało w nich wiele bramek. Krótko po powrocie do A-klasy zagraliśmy z drużyną z Kamieńca i przegraliśmy po walce 3-5. Kolejne mecze były już lepsze w naszym wykonaniu. 10 kwietnia 2011 roku rozgromiliśmy kamieńczan aż 7-0 i to było nasze najwyższe zwycięstwo nad tym rywalem. Żywe w pamięci kibiców jest spotkanie z 2013 roku, kiedy Orkan po znakomitym meczu wygrał z TS Gminy Kamieniec 4-1 i zapewnił sobie udział w turnieju barażowym o udział w Klasie Okręgowej (który później wygrał). To był jak dotąd, ostatni nasz bezpośredni mecz.

Obecna sytuacja w obozie naszych rywali nie przedstawia się zbyt ciekawie. W obecnym sezonie rozgrywkowym TS Gminy Kamieniec nie zdobył choćby punktu, a w pięciu dotychczasowych meczach stracił aż 22 gole. Złożyły się na to m.in. dotkliwe porażki z Pogonią Lwówek i Sokołem Pniewy po 1-7 i bolesna wpadka ze Spójnią Strykowo 1-5. Ostatni z tych meczów to klasyczny mecz o sześć punktów, a porażka musiała podciąć skrzydła ekipie z Kamieńca. Także w poprzednim sezonie gminny klub nie radził sobie najlepiej. W sezonie, w którym debiutował w rozgrywkach Klasy Okręgowej, zdobył 24 punkty i cudem uniknął barażów o utrzymanie.

Orkan natomiast, tradycyjnie ma swoje problemy zdrowotne. Do wciąż leczących kontuzje zawodników dołączył Łukasz Szczudeł. Z innych powodów do Kamieńca nie pojedzie nasz czołowy zawodnik środka pola - Patryk Karaszewski. Osłabiony skład Orkanu nadal jednak dysponuje wielkim potencjałem i  przynajmniej teoretycznie dysponuje lepszym składem niż nasz rywal. Teoria jednak nie gra na boisku, a łatwego meczu nie można się spodziewać.

 

ZESPOŁY MŁODZIEŻOWE

ORLICY: GKS Dopiewo - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 10.30, boisko w Dopiewie

TRAMPKARZE: Wiara Lecha Poznań - Orkan Konarzewo, niedziela, godz. 18.00, boisko przy ul. Gdańskiej

 Powrót