Zapowiedź piłkarskiego weekendu 2-3 września

Ten weekend to przede wszystkim prestiżowe spotkanie seniorów, którzy zagrają z Lipnem Stęszew, ale także pierwszy ligowy weekend dwóch naszych zespołów młodzieżowych.

SENIORZY

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew, sobota, godz. 15.00, boisko w Konarzewie

Mecze między Orkanem i Lipnem zawsze miały podtekst małych derbów. Niby to nie ten sam smak co spotkania z GKS Dopiewo i Wielkopolską Komorniki, ale prestiżowości temu meczowi trudno odmówić. W ostatnich latach los mierzył Orkan i Lipno kilkukrotnie. Wyniki był bardzo różne, ale zazwyczaj Orkan w wychodził w tych pojedynkach korzystniej. W sezonie 2013/14 wygraliśmy z nimi dwukrotnie (1-0 i 2-1), a dwa lata później przegraliśmy w Stęszewie 0-2, by w Konarzewie wygrać 1-0. Wcześniej rywalizowaliśmy z tą drużyna na poziomie A-klasy, a tam najczęściej padającym wynikiem był remis 1-1, choć zdarzały nam się spektakularne zwycięstwa jak choćby wyjazdowe 8-2 w sezonie 2001/02. 

Wspomnienia minionych meczów dziś nie mają znaczenia, bo Orkan i Lipno są zdecydowanie innymi zespołami niż jeszcze pół roku temu. Obie ekipy przeszły latem nie małą metamorfozę i nie ukrywają, że mają ambicję namieszać w czołówce ligi. Jak na razie Orkan planowo wykonuje swoje założenia, choć spotkanie z Obrą Zbąszyń zostawiło spory niedosyt. Lipno natomiast zaliczyło spory falstart w Rakoniewicach, gdzie stracili punkty w doliczonym czasie gry, a tydzień później nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z Sokołem Pniewy. Bilnas dwóch pierwszych meczów to 4 punkty Orkanu i miejsce w czołówce, a Lipno pozostaje z 1 punktem w dolnej połowie tabeli. Trudno jednak na podstawie wyłącznie tego źródła wskazywać faworyta tego meczu. 

Lipno znacznie wzmocniło się w letniej przerwie w rozgrywkach. Dość powiedzieć, że grę w tym klubie wybrał ostatnio Mateusz Leśny, człowiek, którego w Konarzewie nie trzeba nikomu przedstawiać i który przez wiele lat stanowił czołowego gracza Orkanu. Oprócz tego w składzie zespołu ze Stęszewa jest też Tomasz Dutkiewicz, grający w Orkanie w latach 2013-15, bardzo solidna postać środka pola. Konarzewianie nie będą mieli łatwego zadania, bo pierwszy skład Lipna prezentuje się na prawdę dobrze i przynajmniej w sparingach regularnie wygrywał z większością rywali i to całkiem wysoko. Tylko jeden punkt w dwóch meczach sprawia, że Lipno powoli zbliża się do ściany i będzie chciało za wszelką cenę wywieźć jakieś zdobycze z Konarzewa. Jak to się skończy ? Przekonamy się już w sobotnie popołudnie. Orkan zapowiada, że tanio skóry nie sprzeda. 

.

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

ORLICY: Orkan Konarzewo - Patria Buk, sobota, godz. 10.00, boisko w Konarzewie

TRAMPKARZE: Przemysław Poznań - Orkan Konarzewo, niedziela, godz. 12.00, boisko przy ul. Gdańskiej w Poznaniu

 

 

 

 Powrót