Zapowiedź piłkarskiego weekendu 26-27 sierpnia

Nie Mawit Lwówek, a Sokół Duszniki będzie naszym rywalem w drugiej kolejce Klasy Okręgowej. Konarzewianie pojadą do Dusznik walczyć o pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

SENIORZY:

Sokół Duszniki - Orkan Konarzewo, niedziela, godz. 15.00, stadion gminny w Dusznikach Wlkp. 

Zgodnie z pierwszym opublikowanym terminarzem Klasy Okręgowej, w drugiej kolejce mieliśmy zagrać w sobotę z Mawitem Lwówek. Niestety, Mawit wycofał się z rozgrywek i jego miejsce zajęła drużyna z Dusznik. Tym samym Sokół, mimo że przegrał baraże o utrzymanie (1-5 i 1-3 z Akademią Reissa), uzyskał utrzymanie. Już w pierwszym meczu nowego sezonu zespół z Dusznik dostał srogie lanie od silnej ekipy Sokoła Pniewy i przegrał na gładko 0-5. Patrząc na wyniki minionego sezonu, baraże i inaugurację rundy jesiennej można zauważyć że drużyna z Dusznik jest w niemałej zapaści. Czy Orkan będzie potrafił to wykorzystać ?

Konarzewianie zagrali do tej pory jedno spotkanie ligowe, ale mimo duże przewagi w posiadaniu piłki oraz ilości stwarzanych sytuacji, nie zdołał tego spotkania wygrać. Orkanowcy czuli po tamtym spotkaniu nie mały niedosyt, który ma przynieść pozytywne podejście do kolejnych spotkań. Orkanowcy głodni są punktów i chcą w Dusznikach udowodni, że na nie w pełni zasługują. Wydaje się, że rywal taki jak Sokół to idealna okazja na przełamanie, ale też nie można tego przeciwnika lekceważyć. Sokół gra na własnym boisku, małym boisku, które z pewnością będzie ich sprzymierzeńcem. 

Orkan grał z Sokołem w sezonie 2013/14 i wówczas w Dusznikach wygrał 3-1, a w Konarzewie zremisował 1-1. W zeszłym roku zagraliśmy z tym rywalem w meczu sparingowym i wygraliśmy na wyjeździe gładko 6-0. 

 Powrót