Zapowiedź piłkarskiego 15 sierpnia - INAUGURACJA OKRĘGÓWKI

Wracają rozgrywki ligowe w Klasie Okręgowej. Na inaugurację Orkan zagra z beniaminikiem ze Zbąszynia. Będący w przebudowie zespół Orkanu czeka trudne wyzwanie.

SENIORZY:

Orkan Konarzewo - Obra Zbąszyń, wtorek, godz. 16.00, boisko w Konarzewie

Rusza kolejny sezon w Klasie Okręgowej, sezon, który ma być inny niż poprzednie. Nie ukrywamy, że chcemy powalczyć o coś więcej niż w poprzednich latach. Celujemy w środek tabeli, a może coś więcej, ale chcieć można wiele - za naszymi założeniami muszą pójść realne sportowe wyniki. Pracowaliśmy intensywnie w okresie przygotowawczym, wiedząc że pierwszym prawdziwym testem będzie mecz z Obrą Zbąszyń. Już tylko godziny dzielą nas od tego pojedynku. 

Obra Zbąszyń to zespół, o którym wiemy niewiele. Zbąszynianie przez ostatnie dwa lata przebijali się z B-klasy do okręgówki. W zeszłym sezonie stoczyli pasjonujący pojedynek korespondencyjny z Orłem Granowo. Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom sportowym i pozasportowym (walkower dla Obry Zbąszyń w meczu z Canarinhos Skórzewo), zespół ze Zbąszynia awansował do A-klasy. W opinii obserwatorów lokalnej piłki Obra to bardzo solidny zespół zbudowany na bazie doświadczonych piłkarzy, ale też mający w składzie kilku wyróżniających się szybkich młodzieżowców. Orkanowcy nie będą mieć łatwo w powstrzymywaniu ofensywnych zapędów beniaminka, który ciągle znajduje się na wznoszącej fali po spektakularnym awansie. Beniaminek rzadko przegrywa na inauguracje rozgrywek, to też spodziewamy się bardzo trudnego pojedynku. 

W ostatnich latach graliśmy z Obrą Zbąszyń czterokrotnie i ani razu nie wygraliśmy. W sezonie 2008/09 jeszcze w A-klasie przegraliśmy w Konarzewie 0-2, by w meczu wyjazdowym ulec 1-2. Obra wtedy pewnie awansowała do okręgówki, a Orkan skończył rozgrywki na 5. miejscu. Kilka lat później los zetknął Orkan i Obrę w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Konarzewianie byli wówczas zdecydowanymi liderami tabeli, ale mimo tego ulegli u siebie gościom ze Zbąszynia 0-2. W rewanżu było 0-0. Czekamy na pierwszy komplet punktów w meczu z Obrą. 

Zespół Orkanu przeszedł latem nie małą przebudowę. Na papierze jesteśmy zespołem lepszym niż w minionym sezonie, ale same "papiery" nie grają. Potencjał składu Orkanu jest duży i tylko kwestią czasu powinno by, kiedy ten zespół "zatrybi" - używając stwierdzenie trenera Przemysława Babijówa. Czy ten moment nastąpi w meczu z Obrą Zbąszyń ? Przekonajcie się Państwo sami, na boisku w Konarzewie, w świąteczny wtorek, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. 

 

Zdjęcie użytkownika Orkan Konarzewo.

 

 Powrót