Źle się zaczęło, źle się skończyło

Orkan przegrał ze Zjednoczonymi Trzemeszno 0-4 w ostatnim meczu tego sezonu. Konarzewianie szybko stracili gola, ale później mieli okazję na wyrównanie. W końcówce spotkania worek z bramkami się otworzył, ale skorzystali na tym tylko gracze z Trzemeszna.

To był typowy mecz z gatunku: "o pietruszkę". Oba zespoły były już pewne utrzymania, a na awans nie miały już szans. Konarzewianie fatalnie weszli w mecz i już w 3 minucie stracili gola po błędzie w kryciu w polu karnym. W pierwszej połowie Orkan nie zdołał stworzyć sobie korzystnych okazji. Gospodarze też nie mieli wielu sytuacji do podwyższenia wyniku. Oddawali sporo  strzałów z dalszej odległości, ale nie przynosiły one zamierzonego efektu. Po pierwszej połowie mieliśmy niekorzystny wynik 0-1 i niesmak po słabym piłkarskim widowisku.

W drugiej połowie konarzewianie musieli zaryzykować. Podjęliśmy próby ataków pozycyjnych, ale Zjednoczeni dobrze ustawili się w obronie. Orkanowcy trafili nawet do siatki, po strzale Tomasza Paprzyckiego, ale naszą radość przerwał sędzia, który gola nie uznał. Najlepszą okazję do wyrównania miał Tomasz Paprzycki, ale wychodząc do sytuacji sam na sam został sfaulowany za co obrońca gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę. To miało nam pomóc, ale tylko utrudniło nam grę. Orkan bił niczym głową w mur w szczelną obronę zawodników z Trzemeszna. Miejscowi czekali na swoją szansę i w końcu taką otrzymali i to nie raz. Trzy dobre kontry wykończone celnymi strzałami sprawiły, że przegraliśmy ten mecz 0-4, choć dysproporcja pomiędzy zespołami z pewnością nie była tak duża. 

To już koniec ligowej rywalizacji w tym sezonie. Zajęliśmy 10. miejsce. Biorąc pod uwagę ogrom problemów organizacyjnych i sportowych to dobry, solidny wynik. Niestety, przed sztabem szkoleniowym Orkanu jeszcze wiele pracy, bo ten sezon był wyjątkowo nierówny pod względem występów ligowych.

.

Stadion Miejski w Trzemesznie, 18 czerwca 2017 r., godz. 16.00

Zjednoczeni Trzemeszno - Orkan Konarzewo  4-0 (1-0)

1-0   bramka dla Zjednoczonych  (3 min.)

2-0   bramka dla Zjednoczonych  (72 min.)

3-0   bramka dla Zjednoczonych  (81 min.)

4-0   bramka dla Zjednoczonych  (87 min.)

 Powrót