Zapowiedź piłkarskiego weekendu 19-24 maja

Mecz seniorów Orkanu z Vitcovią Witkowo i spotkanie trampkarzy z rezerwami Akademii Reissa będą piłkarskimi akcentami tego weekendu. Przed seniorami arcytrudne zadanie.

 

SENIORZY

Vitcovia Witkowo - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 16.00, boisko w Witkowie

Jedno przed tym meczem jest pewne - Orkan nie będzie w tym spotkaniu faworytem. Po pierwsze dlatego, że obie drużyny dzieli w tabeli spora przepaść. Drużyna z Witkowa jest trzecia w tabeli i nadal zachowuje szanse na awans, choć trzeba przyznać, że są to tylko szanse matematyczne. Orkan awansował ostatnio na 10. miejsce, ale ma aż o 15 punktów mniej niż Vitcovia. Drugim powodem, który na pewno nie daje nam przewagi jest fakt, że do Witkowa pojedziemy bardzo osłabionym składem. Niektórzy zawodnicy nadal leczą kontuzje, a inni odpoczywają po arcyważnych pojedynkach z Wielkopolską, Akademią i Concordią. Szansę dostaną młodzi ambitni gracze, którzy wyróżniają się na treningach, ale mogą jeszcze nie być gotowi na pełen obciążeń mecz z drużyną z czołówki okręgówki. 

Minionej jesieni dostaliśmy od Vitcovii surową lekcję futbolu, przegrywając 0-6.  Wtedy było nas stać tylko na 15 minut wyrównanego meczu. Po przerwie na boisko wszedł Jakub Kawończyk i wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne Orkanu, ale bramki nie udało się zdobyć. Później pojawiły się błędy w defensywie i kolejne stracone gole. Zadanie na sobotę jest proste - ustrzec się błędów z jesiennego meczu. Vitcovia to zespół, który preferuje szybką wymianę piłki i potrafi wykorzystać niepewność rywala. 

.

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

TRAMPKARZE: Orkan Konarzewo - Akademia Reissa II Poznań, piątek, godz. 17.00, boisko w Konarzewie

Orlicy w ten weekend pauzują. Żacy zagrają w następnym tygodniu. 

 

 Powrót