Jeden gol na wagę trzech punktów

Orkan stwarzał okazję, ale długo był nieskuteczny. Dopiero w 72 min. bramkę strzelił Tomasz Paprzycki i dzięki temu wygraliśmy z Concordią Murowana Goślina 1-0. Kolejne ważne punkty zostały w Konarzewie. Awansowaliśmy na 10. miejsce w tabeli.

Concordia to zespół, który zdecydowanie lepiej radził sobie w rundzie jesiennej. Zespoły z Konarzewa i Murowanej Gośliny dzielił tylko trzy punkty w tabeli, więc zapowiadało się zacięte spotkanie. Konarzewianie przyjęli w tym meczu strategię na wyczekiwanie. Nieco cofnięci czekali na kontrataki. Kilka z nich udało się zrealizować, ale niestety bez skutku bramkowego. Najbliżej szczęścia był Tomasz Paprzycki, ale dwukrotnie przegrał pojedynki z bramkarzem gości. Piłkarze z Murowanej Gośliny próbowali sił w ataku pozycyjnym. Niewiele z tego wynikało, bo dogodnych sytuacji sobie nie stworzyli. Oddali kilka strzałów z daleka, ale zbyt słabych żeby zaskoczyć naszego bramkarza. 

Po pierwszej bezbrakowej połowie, w drugiej odsłonie wiele zapowiadało, że sytuacja będzie wyglądała podobnie. Concordia prowadziła atak pozycyjny, a Orkan kontrował. W 56 min. o piłkę na prawej flance ambitnie powalczył Daniel Mankiewicz i wysunął futbolówkę do szarżującego w polu karnym Emiliana Ciesielskiego, ten jednak nieczysto trafił w piłkę i obeszliśmy się smakiem. Kolejna kontra była już jednak zabójcza. Piłkę z lewej strony zagrywał Damian Ciesielski. Tomasz Paprzycki znakomicie opanował silne górne podanie i skierował piłkę, obok bezradnie interweniującego bramkarza, do siatki. Objęliśmy długo wyczekiwane prowadzenie, a Concordia musiała zaangażować więcej piłkarzy do gry ofensywnej. Stworzyło to więcej okazji do kontrataków. Po jednym z nich mieliśmy znakomitą okazję strzelecką, ale nasz napastnik oddał strzał wysoko ponad bramką. Do końca meczu musieliśmy drżeć o wynik. Było 1-0, sędzia doliczył kilka minut, w których Concordia obległa bramkę Orkanu. Skutecznie interweniowali nasi obrońcy i zwycięskiego wyniku nie oddaliśmy. Cenne punkty zostały w Konarzewie i zadanie, które sobie postawiliśmy przed tą rundą, czyli utrzymanie, jest już na wyciągnięcie ręki. 

Zdjęcia z meczu

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 13 maja 2017 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Concordia Murowana Goślina  1-0 (0-0)

1-0   Tomasz Paprzycki  (72 min.)

.

Zagrali:

Węglewski (bramkarz), Ciesielski E., Jopek, Karaszewski A., Cmok, Mankiewicz D., Bartkowiak, Karaszewski P., Ciesielski D., Leśny, Paprzycki
oraz jako rezerwowi na boisko wchodzili: Kołodziej, Babijów, Siegień

Rezerwowi:

Darmosz (bramkarz), Moskalik, Mankiewicz A. 

 

 Powrót