Klęska na Winogradach

W tym sezonie odnieśliśmy trzy najwyższe porażki w historii naszych występów ligowych: 0-7 i 0-8 z Mieszkiem Gniezno, a teraz 1-10 z Winogradami Poznań. Radości pojedyńczych wygranych przeplatamy wstydliwymi klęskami. Aż trudno uwierzyć, ale w tym meczu przez kwadrans prowadziliśmy.

Orkan rozpoczął mecz na Winogradach znakomicie. Już w 4 min. wynik otworzył Tomasz Paprzycki, który wykorzystał skuteczną centrę Daniela Mankiewicza. Szybko strzelona bramka mogła dodać nam skrzydeł. W 2014 roku na boisku TPSu też szybko strzeliliśmy gola, a później wygraliśmy cały mecz 4-1. Teraz mogło być podobnie, ale nie wykorzystaliśmy okazji do stworzenia sobie sytuacji strzeleckich. Niewłaściwe wybory przy wyprowadzaniu piłek zemściły się bardzo szybko. Od 19 min. traciliśmy bramki z taką regularnością, że trudno zapamiętać w jakich okolicznościach wpadały ... Oczywiście wiele było naszych błędów, prostych błędów, które nie przystoją piłkarzom Klasy Okręgowej. Rywale skrzętnie to wykorzystywali i strzelali kolejne bramki. Naszym bramkarzem po raz kolejny z konieczności był Jakub Jezierski, ale trudno winić go za te rozmiary klęski, która jeszcze długo zostanie w naszej pamięci. 

Taki wynik zawsze budzi pokusę szukania łatwych wytłumaczeń. Nie grało kilku podstawowych zawodników, którzy dostali odpoczynek po dwóch meczach z Wielkopolską i Akademią. Dopadł nas kryzys bramkarski. Wszystkich trzech naszych golkiperów jest kontuzjowanych ! Sędzia nie podyktował rzutu karnego po faulu na Jędrzeju Siegieniu. Czy to wystarczy za wytłumaczenie - pewnie nie. Mamy sobie wiele do zarzucenia. Najłatwiej byłoby o tym meczu zapomnieć, ale tak się nie da i może i dobrze, bo warto czerpać z takich meczów naukę by próbować uchronić się przed nimi w przyszłości. Wstyd pozostał, ale może kiedyś przezwyciężenie takich sytuacji będzie stanowiło o naszej sile. Gramy dalej - nadal mamy sobie i komuś coś do udowodnienia. 

.

Stadion Technikum Przemysłu-Spożywczego w Poznaniu, 6 maja 2017 r., godz. 15.00

Winogrady Poznań - Orkan Konarzewo 10-1 (5-1)

0-1   Tomasz Paprzycki (4 min.)

1-1   bramka dla Winogradów (19 min.)

2-1 ... 10-1   bramki dla Winogradów (24.-90+2 min.)

.

Zagrali:

Jezierski (bramkarz), Kołodziej, Jopek, A.Karaszewski, Cmok, Bartkowiak, Babijów (85 min. - Moskalik), P.Karaszewski, Mankiewicz (78 min. - K.Wojtkowiak), D.Ciesielski (67 min. - Siegień), Paprzycki.

Rezerwowi:

Przymusiak (bramkarz), Leśny, Skorczyk

 

 

 Powrót