Zapowiedź piłkarskiego weekendu 28 kwietnia - 3 maja

To będzie bardzo piłkarski długi weekend w Orkanie Konarzewo. Seniorzy zagrają dwa arcyważne mecze z sąsiadami z tabeli. Już w sobotę derby z Wielkopolską Komorniki, a kilka dni później konfrontacja z Akademią Reissa.

 

SENIORZY

Wielkopolska Komorniki - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 17.00, boisko w Komornikach

Mecze pomiędzy drużynami z Komornik i Konarzewa zawsze są emocjonujące i mają sporo podtekstów. W tym roku dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obie drużyny zażarcie biją się o utrzymanie w klasie okręgowej. Orkan jest bliższy tego celu, ale Wielkopolska konsekwentnie goni konarzewski zespół. Teraz to tylko cztery punkty różnicy, więc bezpośrednia konfrontacja między tymi ekipami może je znacznie zbliżyć lub też oddalić w tabeli. Jak to mówią teoretycy futbolu - "klasyczny mecz za sześć punktów". 

Wielkopolska nie miała tej wiosny dobrej passy. Do zeszłego tygodnia nie zdobyła nawet punktu notując trzy porażki ligowe i jedną pucharową. W ubiegły weekend komorniczanie wygrali z Pelikanem Niechanowo 2-1. Nie było to zwycięstwo łatwo osiągnięte. Wielkopolska do ostatnich minut biła się o tą wygraną i w doliczonym czasie gry swój cel osiągnęła. Tak czy inaczej, na razie dyspozycja zespołu z Komornik jest poniżej oczekiwań. W poprzednim sezonie drużyna ta osiągnęła wicemistrzostwo klasy okręgowej, a teraz nie może być pewna ligowego bytu. 

Orkan nie wygrał na boisku w Komornikach od 2008 roku. Teraz o punkty nie będzie łatwo, bo nadal mierzymy się z problemem kontuzji. Gramy bardzo nierówno. W Wielką Sobotę dostaliśmy srogie lanie w Gnieźnie grając z liderem rozgrywek. Tydzień później stoczyliśmy wyrównany bój z wiceliderem tabeli i tylko przez brak skuteczności nie zdobyliśmy w tym meczu punktów. Oby tym razem celowniki nie zawiodły naszych zawodników. Jesienią Orkan zremisował z Wielkopolską 3-3 tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu. 

 

Orkan Konarzewo - Akademia Reissa Poznań, środa, godz. 16.00, boisko w Konarzewie

Kolejny z cyklu mecz za sześć punktów. Zagramy przeciwko Akademii Reissa, która na razie ma miejsce w strefie spadkowej. Akademia to klub inwestujący głównie w futbol młodzieżowy, choć wydawało się, że po awansie seniorów do A-klasy będzie miała ochotę ten zespół rozwijać. W tym sezonie coś się ta sztuka nie udaje. Akademia od początku odstawała od reszty stawki i notowała słabe wyniki. W rundzie wiosennej zdobyła zaledwie jeden punkt. Czy będzie w stanie powalczyć z Orkanem ? Z całą pewnością tak - mecz z Orkanem może być ostatnim dzwonkiem do nawiązania walki o utrzymanie. Do bezpiecznej pozycji brakuje Akademii sześć punktów.  Jesienią Orkan i Akademia stoczył pasjonujący bój, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Skończyło się na wyniku 3-3, który nie uradował żadnej ze stron. Podobnie będzie tym razem, bo liczy się tylko wygrana. 

 

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

TRAMPKARZE: Orkan Konarzewo - KS 1920 Mosina, piątek, godz. 17.00, boisko w Konarzewie

ORLICY:  WAP Poznań - Orkan Konarzewo, sobota, godz. 10.00, boisko w Poznaniu, Nowe Miasto, osiedle Lecha

 Powrót