Zapowiedź piłkarskiej Wielkiej Soboty 15 kwietnia

W przedświąteczną sobotę zagramy z liderem rozgrywek Klasy Okręgowej. Jesienią Mieszko rozgromiło nas na gładko. Czy teraz Orkan będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę ?

SENIORZY

Mieszko Gniezno - Orkan Konarzewo, Wielka Sobota, 15 kwietnia, godz. 16.00, boisko w Gnieźnie, ul. Strumykowa

Mieszko Gniezno jest ubiegłorocznym spadkowiczem z IV ligi. Zgodnie z zapowiedziami władz klubu i sztabu szkoleniowego planem zespołu jest szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej, a może nawet dalszy marsz w górę ligowej drabinki. Jesienią piłkarze z Gniezna udowodnili, że są murowanym faworytem ligi. Schody zaczęły się w pierwszym wiosennym meczu, w którym Mieszko zostało rozbite przez konsekwentnie grającą Wartę Śrem 0-3. Czy był to wypadek przy pracy, oznaka kryzysu formy, a może efekt zlekceważenia rywala ? W kolejnym meczu gnieźnianie pokonali Pelikana Niechanowo 5-0, ale trudno powiedzieć co ten wynik mówi o ich dyspozycji. Niezależnie od tego, nasz najbliższy rywal jest zespołem z ogromnym potencjałem i kilkoma wyróżniającymi się zawodnikami, potrafiącymi podwyższyć jakość całej drużyny. To bardzo groźny przeciwnik, który rozpędzony potrafi strzelać bramki seriami.

Orkan do tej pory znakomicie radzi sobie na wyjazdach. Wygrał aż 5 z 9 spotkań. O punkty w Gnieźnie będzie niezwykle trudno. Co tu dużo mówić - każdy inny wynik niż wygrana Mieszka będzie dużą niespodzianką. Konarzewianie mają ochotę na takie niespodzianki, ale dobry wynik będzie trzeba wywalczyć na boisku. Na taki mecz potrzebna jest specjalna taktyka. Orkanowcy nie mają nic do stracenia ...

 

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Nie zaplanowano meczów zespołów młodzieżowych w weekend przedświąteczny. 

 Powrót