Punkty wyrwane ze Śremu

Orkan grając w rezerwowym składzie, bez sześciu podstawowych zawodników, zdołał wygrać w Śremie z Wartą 2-1. Dwie bramki dla drużyny z Konarzewa strzelił Tomasz Paprzycki.

Strategia na ten mecz była podobna jak w poprzednich spotkaniach. Pozwolić rywalom grać piłką i czekać na okazje do kontrataków lub stałe fragmenty gry. W poprzednich meczach niewiele z tego udało się zrealizować, bo od trzech meczów nie strzeliliśmy nawet gola, tracąc przy tym aż 13 ! W Śremie miał być kolejny trudny mecz i wielu już wcześniej spisało nas na straty. 

Orkan przetrwał napór gospodarzy w pierwszej połowie i konsekwentnie czekał na swoją okazję. Taka nadarzyła się pod koniec pierwszej połowy. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomasz Paprzycki. Dość nieoczekiwanie mogliśmy cieszyć się z prowadzenia po pierwszej połowie. 

Już na początku drugiej odsłony Warta zdołała wyrównać - ku uciesze licznej grupy miejscowych kibiców. Kilka minut później w znakomitym stylu odpowiedział Orkan. Tym razem z rzutu wolnego. Piłka spadła wprost na głowę Tomasza Paprzyckiego i nasz snajper z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Znów prowadziliśmy i prowadzenia tego nie oddaliśmy do końca, choć trzeba było o to wytrwale walczyć. Warta atakowała, konarzewianie sporadycznie kontrowali. Niewiele mieliśmy z gry, ale najważniejsze, że korzystny wynik się utrzymywał. Gospodarze byli coraz bardziej poirytowani, podobnie jak ich kibice ... Po końcowym gwizdku mogliśmy świętować zwycięstwo i kolejne bardzo cenne punkty. Za tydzień nie gramy, bo w terminarzu przewidziano dla nas pauzę. 

.

Stadion Miejski w Śremie, 22 października 2016 r., godz. 15.30

Warta Śrem - Orkan Konarzewo 1-2 (0-1)

0-1   Tomasz Paprzycki (41 min.)

1-1   Marcin Kolański (47 min.)

1-2   Tomasz Paprzycki (52 min.)

.

Zagrali:

Ludwiczak (bramkarz), Kołodziej (80 min. - P.Wojtkowiak), A.Karaszewski, Jopek, E.Ciesielski, D.Ciesielski (89 min. - Nassir Ali), Babijów, P.Karaszewski, Moskalik (73 min. - Bartkowiak), K.Wojtkowiak, Paprzycki.

Rezerwowi:

Pluciński (bramkarz), Cmok.

 Powrót