Krótkie podsumowanie sezonu 2015/16 - zespół seniorów

Na 10. miejscu w tabeli Orkan zakończył kolejny sezon zmagań w Klasie Okręgowej. Miejsce to może nie jest najwyższe, ale biorąc pod uwagę, że przez większą część sezonu broniliśmy się przed spadkiem - wynik ten należy uznać za sukces.

Runda jesienna była w wykonaniu Orkanu bardzo słaba. Konarzewianie wygrali tylko dwa mecze (2-1 z Kłosem i 1-0 z TPSem) i w obu tych meczach byli drużyną słabszą, choć wynik mówił co innego. Było sporo remisów, które pozwoliły nam zgromadzić 11 punktów i zająć 12. miejsce w tabeli z minimalną przewagą nad ostatnim miejscem (Spójnia Strykowo - 8 pkt). Atmosfera w klubie się pogorszyła, a obawy o kolejną rundę były w pełni uzasadnione. Zarząd klubu podjął odważne działania celem zmian w sztabie szkoleniowym seniorów. Nowym trenerem został Przemysław Babijów - wcześniej długoletni zawodnik Orkanu. Do składu wróciło kilku graczy, którzy wcześniej zrezygnowali z gry w Konarzewie m.in. Sebasitan Czura, bracia Ciesielscy i Daniel Mankiewicz. 

Wyniki sparingów nie napawały optymizmem, podobnie jak pierwsze mecze ligowe na wiosnę. Po spotkaniu z Wiarą Lecha Poznań (1-3) sięgnęliśmy dna i spadliśmy na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale później było już tylko lepiej. Najpierw poprawiły się wyniki, a następnie poprawił się styl gry. W końcówce sezonu zagraliśmy z dużą dyscypliną taktyczną i zapewniliśmy sobie utrzymanie po wygranym meczu w Murowanej Goślinie (1-0). Uciekliśmy spod noża, bo spadek do A-klasy w tym momencie, mógłby oznaczać koniec seniorskiej piłki w Konarzewie. 

Wynik tego sezonu to 10. miejsce w tabeli, czyli o jedną pozycję wyżej niż w poprzednim roku. Zdobyliśmy 30 punktów (o 2 więcej niż w sezonie 2014/15). W tym sezonie mieliśmy ujemny stosunek bramek (-10), odwrotnie niż w poprzednim sezonie (+1). Do IV ligi awansował Luboński KS, któremu gratulujemy dobrego wyniku i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu rozgrywek. 

.

Klasyfikacja strzelców (runda jesienna + runda wiosenna = sezon)

Tomasz Paprzycki - 2 + 8 = 10 goli

Marcin Ślósarczyk - 4 + 2 = 6 goli

Bartosz Jadowski - 2 + 1 = 3 gole

Przemysław Babijów - 3 + 0 = 3 gole

Rafał Szymczak - 1 + 1 = 2 gole

Sebastian Czura - 2 gole (tylko runda wiosenna)

Patryk Karaszewski - 1 + 0 = 1 gol

Muhsin Nassir Ali - 1 + 0 = 1 gol

Bartłomiej Cmok - 1 gol (tylko runda wiosenna)

Artur Karaszewski - 0 + 1 = 1 gol

Bramki samobójcze dla Orkanu - 0 + 1 = 1 gol

.

Stosunek gier z poszczególnymi rywalami (liczba punktów zdobytych przez Orkan (bilans bramek dwóch meczów))

1. Luboński KS - 0 punktów (2-5)

2. Wielkopolska Komorniki - 1 punkt (1-4)

3. Piast Kobylnica - 0 punktów (2-7)

4. Winogrady Poznań - 3 punkty (1-1)

5. Vitcovia Witkowo - 1 punkt (0-2)

6. Wiara Lecha Poznań - 1 punkt (2-4)

7. Warta Śrem - 3 punkty (4-4)

8. Concordia Mur.Gośl. - 3 punkty (2-3)

9. Kłos Zaniemyśl - 4 punkty (2-1)

10. Orkan Konarzewo

11. Spójnia Strykowo - 4 punkty (4-2)

12. Lipno Stęszew - 3 punkty (1-2)

13. KS 1920 Mosina - 3 punkty (6-5)

14. Polonia Poznań - 4 punkty (4-1)

.

Orkan najwięcej punktów zdobył z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Nie zdobyliśmy żadnego punktu w meczach przeciwko Lubońskiemu i Piastowi Kobylnica. Nie strzeliliśmy żadnego gola Vitcovi Witkowo. 

 Powrót