Bez niespodzianki z liderem

Lider grupy wschodniej Poznańskiej Klasy Okręgowej udwodnił swoją wyższośc i wygrał u siebie z Orkanem 5-2. Konarzewianie probowali nawiązać wyrównaną walkę, ale bramki Bartosza Jadowskiego i Marcina Ślósarczyka to było za mało, aby przywieźć z Gruszczyna choćby punkt.

Konarzewianie jechali na mecz z liderem świadomi, że nie będą w tym meczu faworytami. W pierwszej połowie zawodnicy z Kobylnicy udowodnili, że mają lepsze umiejętności techniczne i więcej ogrania, ale Orkan nawiązywał wyrównaną walkę. W 25 min. konarzewianie stracili gola po błędzie taktycznym, ale w 41 min. doprowadzili do wyrównania. Bartosz Jadowski odważnie popędził skrzydłem i odebrał piłkę obrońcy gospodarzy, a następnie pokonał bramkarza miejscowego zespołu i było 1-1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. 

W drugiej odsłonie dość szybko wynik zmienił się na naszą niekorzyść. Orkanowcy znów popełniali zbyt wiele błędów w defensywie i niestety odbiło się to stratą kolejnych bramek - na 1-3 i 1-4. Nadzieje odżyły po bramce Marcina Ślósarczyka, ale dość szybko zostaliśmy skarceni golem ustalającym wynik tego spotkania na 2-5. 

Wynik 2-5 może tworzyć pozory, że to było jednostronne widowisko. Trzeba przyznać, że lider z Kobylnicy był zespołem lepszym, ale Orkan również miał swoje szanse i mógł zmniejszyć rozmiary tej porażki. Brakowało skuteczności w napadzie i wiekszej dyscypliny taktycznej. Najsolidniej na placu gry zaprezentował się Maciej Przymusiak. 

Za tydzień kolejne bardzo trudne spotkanie. Na sztucznej trawie zagramy z Wiarą Lecha Poznań. Konarzewianie muszą w końcu wrócić do dobrej gry, bo miejsce w tabeli jest coraz niższe, a rywale uciekają.

Zdjęcia z meczu

Relacja na portalu peryferiafutbolu.pl

.

Stadion Gminny w Gruszczynie, 2 kwietnia 2016 r., godz. 16.00

Piast Kobylnica - Orkan Konarzewo 5-2 (1-1)

1-0   bramka dla Piasta (25 min.)

1-1   Bartosz Jadowski (41 min.)

2-1   bramka dla Piasta (50 min.)

3-1   bramka dla Piasta (65 min.)

4-1   bramka dla Piasta (71 min.)

4-2   Marcin Ślósarczyk (73 min.)

5-2   bramka dla Piasta (90+1 min.)

.

Zagrali:

Pluciński (bramkarz), Przymusiak, Karaszewski A., Karaszewski P., Ciesielski E., Czura, Jadowski, Mankiewicz, Ślósarczyk, Paprzycki, Szymczak / oraz jako rezerwowi: Leśny, Wojtkowiak, Ciesielski D., Bartkowiak

Rezerwowi:

Ludwiczak (bramkarz), Nassir Ali, Owczarz.

 Powrót