Sędzia się pomylił, ale Orkan był nieskuteczny

Orkan tylko zremisował w Strykowie ze Spójnią 2-2 mimo, że przez większą część spotkania kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i przeważał. O remisie zdecydował rzut karny, którego nie powinno być.

Mecz w Strykowie bardzo dobrze rozpoczęli gracze z Konarzewa. Jeszcze w pierwszym kwadransie znakomitą okazję miał Tomasz Paprzycki, a chwilę później bramkę głową zdobył Marcin Ślósarczyk. Radość orkanowców nie trwała jednak długo. W kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry Spójnia wyrównała, po zamieszaniu w naszym polu karnym. W kolejnych minutach optyczną przewagę osiągnęli gospodarze, ale bez efektu strzeleckiego. Konarzewianie kontowali i po jednej z takich akcji faulowany w polu karnym był Tomasz Paprzycki. Zasłużony rzut karny wykorzystał Marcin Ślósarczyk i tym golem ustalił wynik w pierwszej połowie tego spotkania. 

Po przerwie na boisku w Strykowie wiele było niedokładności i chaotycznych prób ataków. Nie można było jednak oprzeć się wrażeniu, że piłkarze z Konarzewa kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. W 70 min. zankomitą okazję na podwyższenie wyniku miał Jakub Kawończyk, który trafił w słupek, a próby dobitki zakończyły się niepowodzeniem. Również Jakub Kawończyk oddał groźny strzał z drugiej linii, który jednak padł łupem doświadczonego golkipera miejscowych. Pod koniec spotkania przypadkowa akcja Spójni zakończyła się katastrofą dla naszej ekipy. Piłka trafiła w klatkę piersiową naszego stopera, ale sędzia dopatrzył się tam zagrania ręką. Cała rzecz działa się w polu karnym i skończyło się na podyktowaniu "jedenastki". Gospodarze pewnie wykorzystali tą oakzje i doprowadzili do remisu, który nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. 

.

Stadion im. Sylwestra Dotki w Strykowie, 11 października 2015 r., godz. 16.00

Spójnia Strykowo - Orkan Konarzewo 2-2 (1-2)

0-1   Marcin Ślósarczyk (16 min.)

1-1   bramka dla Spójni (17 min.)

1-2   - karny   Marcin Ślósarczyk (35 min.)

2-2   - karny   bramka dla Spójni (87 min.)

.

Zagrali:

Ludwiczak - Karaszewski, Karaszewski, Róźewski, Schoen - Owczarz, Kawończyk, Ślósarczyk, Babijów - Szymczak, Paprzycki

 Powrót