Po derbach pozostał niedosyt

Orkan zremisował z Wielkopolską Komorniki 1-1. W pierwszej połowie konarzewianie zagrali słabo i zasłużenie przegrywali. W drugiej odsłonie orkanowcy zagrali całkiem dobrze i strzelili wyrównującego gola, a mieli też szansę na zwycięstwo.

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, stąd w takich meczach na drugim planie stoi aktualna forma obu drużyn i miejsce w tabeli. Od początku spotkania więcej do powiedzenia mieli piłkarze z Komornik. Orkan grał opieszale i w zasadzie nie tworzył sytuacji bramkowych. W 26 min. Wielkopolska przeprowadziła dobrą akcję prawą stroną boiska, a skuteczny strzał w samo okienko dał gościom prowadzenie.Warty odnotowania jest również groźny strzał zawodnika z Komornik z rzutu wolnego, który z trudem obronił Adam Pluciński. 

W drugiej połowie Orkan zagrał już zdecydowanie lepiej. Dobre akcje to w dużej mierze zasługa Marcina Ślósarczyka, który dzielił i rządził w środku pola. W 71 min. posłał znakomite podanie do Przemysława Babijówa, któremu nie wypadało zmarnować tak wyśmienitej okazji. Chwilę później kolejne znakomite podanie Marcina Ślósarczyka zmarnował niestety Tomasz Paprzycki. Swoją akcję miał też Jakub Kawończyk, ale z ostrego kąta strzelił wprost w bramkarza. Im bliżej konca spotkania tym akcje drużyny z Konarzewa były coraz groźniejsze, a Wielkopolska opadała z sił. W doliczonym czasie gry mieliśmy kolejne dwie wyborowe okazje. Najpierw głową strzelał Tomasz Paprzycki, a bramkarz gości z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Rzut rożny wykonywał Maciej Przymusiak i o mało co zamieniłby go bezpośrednio na gola - przeszkodziła poprzeczka. Szkoda, że nie udało się wykorzystać tych sytacji bo mecz skończył się podziałem punktów, a w Konarzewie pozostał spory niedosyt. 

Orkan zagrał w tym spotkaniu w nowych strojach ufundowanych przez OL-MAT Dopiewo i MAL-BUD Konarzewo. 

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 3 października 2015 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Wielkopolska Komorniki 1-1 (0-1)

0-1   bramka dla Wielkopolski (26 min.)

1-1   Przemysław Babijów (71 min.)

.

Zagrali:

Pluciński - Przymusiak, Karaszewski, Karaszewski, Schoen - Mankiewicz, Kawończyk, Ślósarczyk, Babijów - Szymczak, Paprzycki

 Powrót