Punkt wywalczony z kibicami Kolejorza

Orkan zremisował mecz z Wiarą Lecha Poznań 1-1. Bramkę dla Orkanu zdobył Bartosz Jadowski. Na trybunach zasiadło ponad 200 widzów.

Już przed meczem było jasne, że nie zagrają dwaj czołowi pomocnicy Orkanu - Mateusz Leśny (kontuzja) i Jakub Kawończyk (kartki). To znaczne osłabienie wymusiło na trenerze Bartkowiaku pewne roszady w składzie drużyny z Konarzewa. 

Drużyna Wiary Lecha budzi spore wrażenie zanim jeszcze wyjdzie na boisko. Mimo tego, Orkan nie przestraszył się nieobliczalnego beniaminka i od początku spotkania opanował sytuację na boisku. Efektem tego była znakomita okazja Tomasza Paprzyckiego i Sebastiana Owczarza. Nasi gracze źle jednak rozgrali ten atak. Wiara Lecha też miała swoją szansę i trafiła nawet do siatki, ale z pozycji spalonej - gola nie uznano. W 28 min. prawą stroną boiska znakomicie przedarł się Bartosz Jadowski i po podaniu Maricna Ślósarczyka zdobył gola na wagę prowadzenia dla Orkanu. Konarzewianie prowadzili, ale poznaniacy nie zamierzali odpuszczać i twardo dążyli do wyrównania. Kilka razy świetnie interweniował Łukasz Ludwiczak, ale w 41 min. był bezradny. Błędy linii defensywnej ekipy z Konarzewa przyniosły gola dla gości. Kilka minut później zakończyła się pierwsza połowa. 

Po zmianie stron zaatakowała Wiara Lecha. Goście mieli kilka stałych fragmentów gry, które jednak nie przyniosły bramkowego efektu. W 52 min. drugą żółtą kartkę dostał pomocnik gości i od tego monetu graliśmy w przewadze. Konarzewianie chceili szybko wykorzystać ten fakt i "przycisnęli" przyjezdnych. Brakowało jednak sytuacji bramkowych. Najlepszą miał po strzale głową Marcin Ślósarczyk. Goście odpowiedzieli znakomitą kontrą, po której trafili w słupek. W końcówce Wiara Lecha opanowała sytuację na boisku i nie pozwalała Orkanowi na atakowanie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, który chyba jest sprawiedliwym rezultatem. 

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 5 września 2015 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Wiara Lecha Poznań 1-1 (1-1)

1-0   Bartosz Jadowski (28 min.)

1-1   bramka dla Wiary Lecha (41 min.)

.

Zagrali:

Ludwiczak - Przymusiak, Karaszewski A., Karaszewski P., Schoen - Owczarz (65 min. - Mankiewicz A.), Babijów, Ślósarczyk, Jadowski (80 min. - Ali) - Paprzycki, Szymczak

 Powrót