Kanonada w ostatnim meczu domowym

Orkan rozbił w pył Stellę Luboń 9-1. Było to najwyższe zwycięstwo konarzewskiego zespołu od 2008 roku i ostatni mecz w Konarzewie w tym sezonie.

Od pierwszej minuty lepiej prezentował się zespół z Konarzewa, ale brakowało sytuacji bramkowych. W 12 min. najlepiej w polu karnym odnalazł się Rafał Szymczak i wyprowadził orkanowców na prowadzenie. Konarzewianie konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia. W 33 min. rzut karny dla Orkanu wykorzystał Mateusz Leśny, ale kilka minut później Stella zdobyła kontaktowego gola. Zrobiło się nerwowo, ale gospodarze szybko odpowiedzieli. Po rzucie rożnym bramkę strzelił Maciej Ślósarczyk i do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron ambicje na wyrównanie stanu pojedynku wykazywała Stella. Na ambicjach się skończyło, bo w 65 min. Orkan podwyższył wynik na 4-1 po debiutanckim pięknym golu Sebastiana Owczarza, a chwilę później było już 5-1, bo jedenastkę na gola zamienił Mateusz Leśny. W ostatnich minutach konarzewianie na dobre się rozstrzelali. Gole strzelali kolejno Seabstian Owczarz, Przemysław Babijów, Marcin Ślósarczyk i Muhsin Nassir Ali. Warto również zwrócić uwagę na znakomitą postawę młodzieżowców, którzy w drugiej połowie jako zmiennicy wnieśli sporo ożywienia do gry konarzewskiego zespołu. 

Mecz zakończył się wynikiem 9-1 - najwyższym zwycięstwem Orkanu od 2008 roku (gdy rywalizowaliśmy w B-klasie), a także najwyższym zwycięstwem w naszej grupie Klasy Okręgowej w tym sezonie. Trzy dni temu przegraliśmy różnicą czterech bramek, teraz wygrywamy równicą ośmiu. Klasa Okręgowa potrafi zaskoczyć swoją nieprzewidywalnością. Tak okazałe zwycięstwo to miły akcent na zakończenie rundy wiosennej na boisku w Konarzewie, pozostaje jednak pytanie - czemu dopiero teraz ?

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 10 czerwca 2015 r., godz. 18.30

Orkan Konarzewo - Stella Luboń 9-1 (3-1)

1-0   Rafał Szymczak (12 min.)

2-0   - karny   Mateusz Leśny (33 min.)

2-1   bramka dla Stelli (40 min.)

3-1   Marcin Ślósarczyk (42 min.)

4-1   Sebastian Owczarz (65 min.)

5-1   - karny   Mateusz Leśny (74 min.)

6-1   Sebastian Owczarz (79 min.)

7-1   Przemysław Babijów (81 min.)

8-1   Marcin Ślósarczyk (86 min.)

9-1   Muhsin Nassir Ali (88 min.)

.

Zagrali:

Pluciński, Przymusiak, A.Karaszewski, Leśny, P.Karaszewski, Gulczyński (58 min. - Stachowiak), Dutkiewicz, Babijów, Ślósarczyk (86 min. - Mankiewicz), Paprzycki (80 min. - Ali), Szymczak (46 min. - Owczarz)

.

Rezerwowi:

Ludwiczak, Jadowski, Różewski

 Powrót