Zapowiedź 16. kolejki

W najbliższą sobotę Orkan zagra z wiceliderem tabeli Klasy Okręgowej - Vitcovią Witkowo, z którą jesienią wygrał 2-0. Jutro łatwo nie będzie, bo nie zagra kilku kluczowych piłkarzy.

Orkan zagra z Vitcovią osłabiony. Na liście nieobecnych są zawodnicy, którzy w dużej mierze kreują naszą grę ofensywną: Mateusz Leśny, Tomasz Paprzycki i Marcin Ślósarczyk. Trener Piotr Bartkowiak ma trudny orzech do zgryzienia - jak ustawić zespół, na kogo postawić w ataku ? 

Orkan wygrał na otwarcie rundy rewanżowej z TPS Winogrady Poznań, a następnie przegrał po walce w Luboniu 2-3. Vitcovia grała dwa mecze u siebie i zdobyła w nich cztery punkty (5-0 z Polonią Poznań i 1-1 z Piastem Kobylnica). W tabeli Orkan i Vitcovię dzieli 10 punktów i siedem miejsc. Klub z Witkowa jest wiceliderem tabeli, ale ze znaczną stratą do liderującej Kotwicy Kórnik. Przed sezonem mówiło się że witkowianie mają apetyt na awans. Ta perspektywa znacznie się oddaliła i włączenie się do walki o IV ligę wydaje się mało prawdopodobne biorąc pod uwagę bardzo stałą, dobrą formę lidera z Kórnika. 

Orkan już tradycyjnie chce poprawić bilans meczów na własnym boisku. Zwycięstwo z Winogradami było dopiero drugim wygranym meczem w Konarzewie. Wcześniej Orkan przegrywał m.in. ze słabiutką Polonią Poznań 0-1. Trudno będzie poprawić domowy dorobek w meczu z wiceliderem, ale na pewno konarzewianie spróbują tego dokonać. Vitcovia nie raz udowodniła, że dobre mecze przeplata słabymi występami. 

Mecz Orkanu z Vitcovią na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00

Wcześniej kolejne spotkanie w Klasie Mistrzowskiej zagrają nasi juniorzy. Ich rywalem będzie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Liczymy na dobry występ naszych młodzieżowców i pierwsze zdobycze punktowe. Początek tego spotkania w Konarzewie, w sobotę, o godz. 12.00. 

 Powrót