Zapowiedź 15. kolejki

W 15. kolejce spotkań zagramy wyjazdowy mecz w Luboniu ze spadkowiczem z III ligi Lubońskim. Podczas jesiennego meczu w Konarzewie nie oglądaliśmy bramek. Czy zobaczymy je podczas rewanżu ?

Orkan wygrał na inaugurację piłkarskiej wiosny z TPS Winogrady Poznań 2-0, a Luboński zremisował w Kobylnicy 1-1. Te rozstrzygnięcia sprawiły, że punktowa różnica między oboma zespołami skurczyła się do zaledwie jednego puntku. Oba zespoły zajmują również sąsiednie miejsca w tabeli. 

W przerwie zimowej chodziły pogłoski, że Luboński wzmacnia kadrę i chce nawiązać walkę o czołówkę okręgówki, a nawet włączyć się w grę o awans (w kolejnym sezonie). Klub z Lubonia ma w pamięci niedawną rywalizację w III lidze i udane występy w Pucharze Polski i trudno mu cieszyć się ze startu w Klasie Okręgowej. Ambicje są duże, ale czy w parze z nimi idą umiejętności ? Jesienią Luboński udowadniał, że nie ma argumentów aby bić się o awans. Pierwszy mecz rundy wiosennej też nie należał do zjawiskowych. Remis z 11. w tabeli Piastem Kobylnica nie wróży spektakularnego marszu w górę ligowej tabeli. 

Orkan podbuował się zwycięstwem z Winogradami, ale dość nieoczekiwanie pojawiły się problemy w postaci absencji kilku graczy. W Luboniu nie będą mogli zagrać m.in. Mateusz Leśny i Artur Karaszewski. Oznacza to roszady w składzie i spore problemy decyzyjne dla trenera Piotra Bartkowiaka. Orkan wiele razy radził sobie w okrojonym składzie i oby tym razem było podobnie. 

Zapraszamy na mecz na Stadionie Miejskim w Luboniu, prz ulicy Rzecznej w sobotę, o godz. 12.00. Cena wejściówki to 5 zł PLN. 

 Powrót