Najtrudniejszy pierwszy krok

Orkan wygrał 2-0 z TPS Winogrady i zrobił pierwszy wiosenny krok do zapewnienia sobie utrzymania w Klasie Okręgowej. Bramki dla zespołu z Konarzewa zdobyli Rafał Szymczak i Marcin Ślósarczyk. Konarzewianie nie wykorzystali wielu bramkowych okazji.

Spotkanie rozpoczęło się od wznajemnego rozpoznawania swoich możliwości i możliwości przeciwnika. W pierwszym kwadransie niewiele się działo, ale później do głosu doszli piłkarze Orkanu. Konarzewianie zdominowali przebieg gry i stworzyli sobie dwie znakomite okazje. Najpierw Mateusz Leśny strzelił obok słupka, a później Marcin Ślósarczyk ponad poprzeczką. W 31 min. zawodnik gości otrzymał drugą żółtą kartkę i od tego momentu graliśmy z przewagą jednego piłkarza. Tą przewagę szybko udało nam się wykorzystać. Silny płaski strzał oddał Rafał Szymczak i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Chwilę później powinno być 2-0, bo na niekontrolowane wyjście zdecydował się bramkarz ekipy z Winogradów, nie trafił w piłkę ale w nogi naszego napastnika. Mieliśmy pustą bramkę, ale sędzia przerwał grę i marzenia o golu musieliśmy odłożyć na później. 

Po zmianie stron niepotrzebnie cofnęliśmy się do defensywy. Winogrady próbowały to wykorzystać, ale nie mieli zbyt wielu okazji strzeleckich. Orkan ograniczał się do nielicznych kontr. Znów swoją szansę zmarnował Marcin Ślósarczyk. Nasz snajper zrehabilitował się w końcówce spotkania kiedy wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożengo autorstwa Tomasza Dutkiewicza. Wart odnotowania jest również debiut w seniorskiej ekipie szesnastoletniego Igora Gulczyńskiego z mistrzowskiego zespołu juniorów Orkanu.

Wygraliśmy zasłużenie po dobrej pierwszej połowie i nie najlepszej drugiej. Wiele w naszej grze wymaga jeszcze poprawy, ale dziś możemy cieszyć się z cennej zdobyczy punktowej. Wiosna rozpoczyna się bardzo udanie - oby tak dalej. 

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 21 marca 2015 r., godz. 15.00

Orkan Konarzewo - TPS Winogrady Poznań 2-0 (1-0)

1-0   Rafał Szymczak (35 min.)

2-0   Marcin Ślósarczyk (87 min.)

.

Zagrali:

Adam Pluciński (bramkarz)

Krzysztof Schoen

Artur Karaszewski

Maciej Przymusiak

Patryk Karaszewski

Mateusz Leśny        (62 min. - Tomasz Paprzycki)

Tomasz Dutkiewicz

Jakub Kawończyk 

Przemysław Babijów

Marcin Ślósarczyk   (88 min. - Adrian Mankiewicz)

Rafał Szymczak   (70 min. - Igor Gulczyński)

.

Rezerwowi:

Łukasz Ludwiczak (bramkarz), Jakub Stachowiak, Damian Ciesielski, Muhsin Nassir Ali

 Powrót