Zapowiedź 11. koeljki

W 11. kolejce Klasy Okręgowej dojdzie do derbów pomiędzy Orkanem Konarzewo i Wielkopolską Komorniki. To spotkanie budzi wiele dodatkowych emocji. Oba zespoły zajmują sąsiednie miejsca w tabeli. 

Orkan przegrał trzy ostatnie mecze i czeka na przełamanie. Przełamanie jest o tyle prawdopodobne, że w ostatnich dwóch spotkaniach orkanowcy grali całkiem nieźle. Nie wystarczyło to do zdobycia punktów, ale dobre wrażenie zostało. Niewiele brakowało w Kórniku, gdzie straciliśmy bramkę w 92. minucie spotkania. Bardzo szkoda tej straconej szansy, ale nie ma co za wiele wspominać miniony tydzień. Jutro czeka nas bój derbowy - spotkanie, które zawsze budzi emocje sportowe i nie tylko. Dbają o to nie tylko zawodnicy, ale również kibice. Zarówno kibice z Konarzewa jak i przyjezdni zapowiadają liczny udział w tym wydarzeniu, bo w kalendarzu naszych kibiców to jedno z najważniejszych spotkań w roku. 

Wielkopolska Komorniki narzeka na braki kadrowe. W ostatnich meczach komorniczanie regularnie dostawali czerwone kartki, złapali też kilka kontuzji. Wielkopolska punktowała regularnie, ale głównie dzięki remisom. Dopiero w poprzednim w tygodniu udało się wygrać zdecydowanie z Piastem Kobylnica 4-0. Piłkarze z Komornik upatrują w tym szansę na korzystny wynik z Orkanem.

W poprzednich meczach pomiędzy Orkanem i Wielkopolską regularnie padało powyżej czterech goli. W zeszłym roku wygraliśmy w Konarzewie 3-1, ale w rewanżu ulegliśmy 2-3. W 1/16 finału ubiegłorocznego Pucharu Polski na szczeblu okreu również przegraliśmy 2-3. Emocji zawsze nie brakowało. Poprzedni mecz pomiędzy naszymi drużynami ochraniało sześć wozów bojowych oddziałów policji interwencyjnej - niczym na meczu Ekstraklasy. Tym razem takie siły nie będą chyba potrzebne.  

Stawką meczu w Konarzewie będzie także odbcie się od dolnych sfer tabeli. Orkan jest obecnie dziewiąty, a Wielkopolska zajmuje jedno miejsce niżej. Obie ekipy zgromadziły po 14 punktów.

Arcyciekawy mecz w Konarzewie odbędzie się na Stadionie Gminnym w niedzielę, o godz. 14.00. Zapraszamy na derbowy pojedynek dwóch zespołów Poznańskiej Klasy Okręgowej.  

Wydarzenie na Facebook'u

 Powrót