Zapowiedź 10. kolejki

W 10. kolejce Orkan zagra na boisku absolutnego lidera Poznańskiej Klasy Okręgowej - Kotwicy Kórnik. Nie mniej ciekawie zapowiada się pojedynek juniorów, którzy w meczu na szczycie zagrają spotkanie ze Skrą Otusz Wielkopolski. 

Kotwica Kórnik od początku tegorocznych rozgrywek była zdecydowanie najlepszą i najbardziej wyrównaną ekipą Klasy Okręgowej w obu jej grupach. Dość powiedzieć, że w pierwszych pięciu meczach strzeliła 24 gole, co daje średnią niemal pięciu bramek na spotkanie. Siedem bramek strzelonych Sucharom to duży wyczyn, ale wpakowanie pięciu goli spadkowiczowi z III ligi - Lubońskiemu KS budzi jeszcze większy szacunek. Ofiarami napastników z Kórnika padła też Stella Luboń (2-6) i Concordia Murowana Goślina (0-5). Przez dłuższy czas Kotwica była zdecydowanie poza zasięgiem pozostałych zespołów, dopiero ostatnio złapała małą zadyszkę. Nieznaczne zwycięstwo z Piastem Kobylnica (2-1), remis z TPS Winogrady (2-2) i ubiegłotygodniowa porażka z Vitcovią Witkowo (0-1). Przegrana w Witkowie musiała bardzo rozsierdzić piłkarzy z Kórnika, którzy zechcą powetować sobie to niepowodzenie w meczu z Orkanem. Konarzewianie z kolei powalczą o przełamanie słabej passy.

Orkan przegrał dwa ostatnie mecze. Z Polonią zagraliśmy mało ambitnie. Zupełnym przeciwieństwem tego spotkania był mecz w Gruszczynie z Piastem - cóż z tego skoro również przegrany. W takim momencie trafiamy na mecz z liderem i wiemy, że oprócz naszej dobrej gry musimy liczyć na szczęście, a to ostatnio nam nie sprzyja. Na szczęście większość zawodników, którzy byli nieobecni na poprzednim meczu wyjazdowym powróciło do składu. Nie będzie łatwo o zdobycie choćby punktu w Kórniku - każdy wynik inny niż przekonujące zwycięstwo Kotwicy będzie niespodzianką, ale Orkan sprawił już wiele niespodzianek. Ambicją i walką możemy coś w Kórniku ugrać - na ile to wystarczy przekonamy się po meczu. 

Z Kotwicą Kórnik nie graliśmy od ponad 15 lat i ostatniego naszego sezonu w "okręgówce". 19 września 1998 roku przegraliśmy w Kórniku 1-4. Wówczas Kotwica była w czubie tabeli, a my bezskutecznie broniliśmy się przed spadkiem. 

Mecz na Stadionie Miejskim w Kórniku rozpocznie się w sobotę, o godz. 15.00.  

Bardzo interesujący mecz zapowiada się z udziałem naszych juniorów. Po zeszłotygodniowych porażkach zespoły Orkanu i Skry będące na dwóch czołowych miejscach spotkają się w meczu bezpośrednim. Nie umniejszając rangi innych meczów, jeśli Orkan wygra jutrzejszy mecz będzie jedną nogą w grupie mistrzowskiej. Skra z kolei chce nadrobić dystans do zespołu z Konarzewa, żeby do ostatniej kolejki walczyć o pozycję lidera. Obu ekipom bardzo zależy, więc liczymy na mecz walki i sportowej determinacji. 

Mecz na szczycie klasy juniorów na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 12.00.

 Powrót