Zapowiedź 9. kolejki

W najbliższą niedzielę Orkan zagra w Gruszczynie z Piastem Kobylnica. Nasi rywale zajmują 10. miejsce w tabeli i tracą do nas cztery punkty. 

Orkan i Piast to zespoły dysonujące podobnym potencjałem i wykazujące podobne cele. W poprzednim roku oba zespoły zgromadziły na swoim koncie podobną liczbę punktów i ulokowały się w środku ligowej stawki. Początek tych rozgrywek udowodnił, że Orkan i Piast bić się będą o miejaca w śrdoku tabeli. Jak dotąd ta sztuka lepiej udaje się Orkanowi, który ma o cztery punkty więcej.

Piast Kobylnica jest na pewno bardzo niewygodnym rywalem. Przekonała się o tym pewna swego Kotwica Kórnik, która wygrała mecz z kobylniczanami ale tylko 2-1. Piast wygrał też spotkanie z Polonią Poznań (2-1), a z tym samym rywalem Orkan boleśnie przegrał tydzień temu (0-1). Trudno przewidzieć jak zagra Piast, którego forma ulega dużym wahaniom.

Orkan ma swoje problemy, bo tydzień temu nie zaprezentował się najlepiej i przegrał po słabym widowisku z Polonią Poznań 0-1. Konarzewianie nie radzą sobie na własnym boisku. Nieco lepiej grają na wyjazdach i w tym upatrujemy szansę na zdobycie punktów w Gruszczynie (gdzie gra Piast). Niepewny jest występ kilku zawodników, więc też nie łatwo będzie o sukces z Piastem Kobylnica. Orkan powinien jednak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, bo po porażce z Polonią i mając wizję przyszłotygodniowej konfrontacji z liderem z Kórnika, pilnie potrzebujemy punktów. 

Mecz Piasta z Orkanem zostanie rozgrany na stadionie w Gruszczynie (koło Swarzędza), w niedzielę, o godz. 12.00

Godzinę później swój mecz rozpoczną juniorzy. Ich też czeka trudne zadanie i daleki wyjazd do Śremu. UKS Śrem to ambitny zespół, który dobrze radzi sobie na swoim boisku i nie rezygnuje z walki o czołowe miejsca w tabeli. Tydzień temu śremianie pechowo przegrali z wiceliderem - Skrą Otusz 3-4.

 Powrót