Zapowiedź 8. kolejki

Polonia Poznań będzie rywalem Orkanu w 8. kolejce meczów okręgówki. Konarzewianie dawno nie grali z tym rywalem, ale chcą się zrewanżować za porażki sprzed lat.

Ostatnie mecze ligowe z Polonią Poznań rozgrywaliśmy w sezonie 2003/04. Tamten sezon był jednym z najgorszych w historii Orkanu. Konarzewianie spadli wtedy do B-klasy, a z Polonią przegrali oba mecze w rozmiarach 0-4. Polonia awansowała wówczas do Klasy Okręgowej, ale też nie zagrzała w niej długo miejsca, bo spadła już w roku następnym. Ostatni kontakt Orkanu i Polonii dotyczy ubiegłorocznych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Trudno to nazwać kontaktem, bo poznaniacy zrezygnowali z rywalizacji z drużyną z Konarzewa i oddali mecz walkowerem. Wtedy Polonia miała poważne problemy w lidze (była na ostatnim miejscu w Klasie Okręgowej - grupie wschodniej), a Orkan był liderem grupy zachodniej. Orkan wygrał ostatnio z Polonią 3 maja 2003 roku. W Konarzewie padł wtedy wynik 3-2. 

Konarzewianie wygrali ostatnie dwa mecze i na dobre zadomowili się w ścisłej czołówce Klasy Okręgowej. Sześć punktów nie przyszło jednak łatwo. Najpierw trudny mecz z Wartą Śrem i wygrana 1-0, a następnie batalia z Sucharami Suchy Las i zwycięstwo 2-1. Szczególnie końcówki tych spotkań nie należały do najłatwiejszych, bo trzeba było bronić skromnego prowadzenia. To co nie udało się w Zaniemyślu coraz lepiej nam wychodzi, choć nie możemy się do tego przyzwyczajać, bo szczęście może się kiedyś odwrócić. 

Polonia przegrała dwa ostatnie pojedynki. O ile porażka z Kotwicą Kórnik 2-4 nikogo nie zaskoczyła, o tyle wynik 1-2 z Piastem Kobylnica w dużym stopniu zawiódł oczekiwania poznańskich kibiców. Polonia to zespół zagadkowy. Potrafi grać bardzo dobre spotkania i efektownie wygrywać, ale też zdarzają mu się poważne przestoje. Na inaugurację poznaniacy wygrali z Vitcovią Witkowo 2-1, co już na wstępie ligowych rozgrywek było dużą niespodzianką. Poloniści mają duże możliwości, a Orkan musi znaleźć na to odpowiedź.

Mecz Orkanu Konarzewo z Polonią Poznań zostanie rozgrany na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 15.00

Wcześniej swój pierwszy mecz rundy rewanżowej zagrają juniorzy. Nasi młodzieżowcy bronią pozycji lidera rozgrywek i jak dotąd nie zaznali goryczy straty punktów. Jutro czeka ich bardzo trudny mecz z Unią Swarzędz. Na wyjeździe wygraliśmy 2-0, ale o powtórzenie tego wyniku będzie bardzo trudno. Początek spotkania na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 12.00

 Powrót