Zapowiedź 7. kolejki

W 7. kolejce Klasy Okręgowej Orkan zagra z Sucharami Suchy Las. Rywal nie zdobył do tej pory choćby punktu, ale Orkan nie może być pewny swego, bo jedzie do Suchego Lasu osłabiony. 

Suchary Suchy Las miewają słabe początki rozgrywek ligowych. Tak było w zeszłym roku, tak jest i teraz. W pierwszych sześciu spotkaniach nasi najbliżsi rywale odnotowali komplet porażek i są na ostatnim miejscu w tabeli. Suchary przegrywały kolejno z Wełną Rogoźno (0-2), Kłosem Zaniemyśl (1-3), Wartą Śrem (0-4), Kotwicą Kórnik (1-7), Polonią Poznań (3-5) i Piastem Kobylnica (1-3). Taka seria porażek musi boleć działaczy i sympatyków drużyny z Suchego Lasu. W dotychczasowych konfrontacjach Suchary straciły aż 24 gole, co daje średnią czterech goli na mecz. Dla porównania obrona Orkanu może pochwalić się jednym z najlepszych wyników w lidze (zaledwie trzy stracone bramki). Duża w tym zasługa naszego bramkarza Adama Plucińskiego, którego zabraknie w Suchym Lesie. Nasz golkiper już wcześniej zgłosił, że nie będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Liczymy, że jego zmiennik Łukasz Ludwiczak godnie go zastąpi. To nie koniec zgłoszonych nieobecności. Do Suchego Lasu nie pojedzie też nasz snajper Tomasz Paprzycki.

Orkan odbudował się po niepowodzeniach w meczach z Wełną i Canarinhos. W Zaniemyślu konarzewianie zagrali bardzo dobre zawody, ale pechowo zremisowali. Z Wartą Śrem trzeba było wygrać i cel ten został osiągnięty. Teraz pora na mecz z Sucharami. Trudno będzie uciec od roli faworyta, ale konarzewianie nie mogą być pewni swego. Z drużynami z "dołów" tabeli zawsze grało nam się trudno. W przeszłości Orkan gubił punkty z takimi "czerwonymi latarniami' jak Pieczarka Wielichowo (0-0), Piast Jabłonna (0-2), Orzeł Rostarzewo (0-3), Ogrol Wojnowice (0-0), a w poprzednim sezonie z Rakietą Głuponie (1-2). Nie możemy tego rywala zlekceważyć. W Klasie Okręgowej, w tej grupie nie grają przypadkowe zespoły. Ostatnio lepiej gramy na wyjazdach jak u siebie. W Suchym Lesie boisko powinno nam sprzyjać. Tam w końcu wygraliśmy 5-1 pierwszy mecz po naszej reaktywacji w 2007 roku. 

Suchary Suchy Las są naszym "rówieśnikiem" w Klasie Okręgowej. Podobnie jak dla nas, jest to ich drugi sezon po awansie. Jak mówią znawcy tematu - najtrudniejszy sezon.  

Z Sucharami graliśmy ostatnio kilka razy, głównie w meczach towarzyskich. Większość z tych spotkań wygraliśmy. W 2012 roku wygraliśmy mecz pucharowy w Suchym Lesie 2-1. Rok temu zremisowaliśmy w meczu towarzyskim w Konarzewie 1-1, a pół roku temu wygraliśmy 4-1. Cztery bramki strzelił wtedy Marcin Ślósarczyk. Trudno będzie o powtórzenie tego wyniku, ale liczymy, że nasz napastnik coś ustrzeli. 

Mecz Sucharów Suchy Las z Orkanem odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Suchym Lesie.

Wcześniej, bo o godz. 12.00 na boisko w Konarzewie wybiegną nasi juniorzy, którzy zagrają z KS 1920 Mosina. Nasi młodzieżowi piłkarze bronią pozycji lidera rozgrywek. 

 Powrót