Komplet punktów zdobyty bez błysku

Orkan pokonał Wartę Śrem 1-0 po bramce Przemysława Babijówa. Konarzewianie długo nie mogli się przebić przez szczelną obronę gości i dopiero w końcówce mieli kilka sytuacji do zdobycia gola. 

Pierwsza połowa spotkania należała do wyrównanych, a gra skupiała się wokół środka pola. Brakowało sytuacji bramkowych. Warta miała jeden strzał z dalszej odległości, który pewnie obronił nasz bramkarz. Orkan miał sytuację Jakuba Kawończyka, ale piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy znów gola mógł zdobyć Jakub Kawończyk, ale jego strzał głównką okazał się niecelny. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem bezbramkowym i sporym niedosytem, bo chcieliśmy ten mecz wygrać. 

Schemat drugiej połowy przez większą część przypominał przebieg pierwszcyh 45 min. Konarzewianie próbowali atakować, ale nie mogli sforsować skutecznie grającej obrony Warty. Goście stworzyli sobie znakomitą okazję po strzale z szesnastu metrów. Perefekcyjną interwencją popisał się jednak Adam Pluciński. To był sygnał dla Orkanu, który musiał wziąć się ostro do pracy, żeby nie powtórzyć scenariusza z meczu z Wełną Rogoźno. Najpierw sygnał do ataku dał Sebastian Czura. Jego akcja była efektowna, ale nie udało się jej skończyć celnym strzałem. W 77 min. na czystą pozycję wyszedł Przemysław Babijów, który zmylił bramkarza i skierował piłkę do siatki. Skromne prowadzenie mogło nie wystarczyć do końcowego sukcesu, więc Orkan dalej atakował. Dobrą sytuację miał Jakub Kawończyk, ale został przepisowo zatrzymany tuż przed bramką. Warta próbowała zmienić korzystny rezultat, ale brakowało jej argumentów i celnych podań kluczowych. Wygraliśmy 1-0, bez błysku, ale komplet punktów cieszy.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 27 września 2014 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Warta Śrem 1-0 (0-0)

1-0   Przemysław Babijów (77 min.)

.

Zagrali:

Adam Pluciński (bramkarz) (M)

Krzysztof Schoen

Artur Karaszewski

Patryk Karaszewski (M)     

Andrzej Różewski

Damian Ciesielski (M)   (70 min. - Adrian Mankiewicz      )

Jakub Kawończyk

Sebastian Czura        (84 min. - Maciej Przymusiak      )

Tomasz Paprzycki   (65 min. - Marcin Ślósarczyk)

Przemysław Babijów (kapitan)

Rafał Szymczak        (65 min. - Mateusz Leśny)

.

Rezerwowi:

Robert Węglewski (bramkarz), Muhsin Nassir Ali, Bartosz Jadowski 

.

Zdjęcia na Facebook'u

 Powrót