Zapowiedź 6. kolejki

W 6. kolejce Klasy Okręgowej powalczymy o punkty z Wartą Śrem. Pora przełamać złą passę na swoim boisku i wreszcie strzelić bramki. 

Warta Śrem jest najsarszym i najbardziej utytułowanym klubem w swoim mieście, które jest jednocześnie największym ośrodkiem rywalizującym w Poznańskiej Klasie Okręgowej (z wyjątkiem Poznania). Proporcje wyglądają tak, że Konarzewo jest miejscowością siedemnastokrotnie mniejszą od Śremu, a mimo to razem gramy w jednej lidze. 

W 2006 roku Warta spadła z IV ligi, a w ostatnich latach grała w Klasie Okręgowej ze zmiennym szczęściem. Były pozycje w czołówce, ale były też miejsca w dolnej części tabeli. W poprzednim sezonie Warta Śrem otarła się o spadek. W lidze zajęła 12. miejsce i zagrała w barażu, który przegrała z Sokołem Duszniki (1-3 i 2-1) i powinna spaść do A-klasy. Później wycofało się jednak KS 1999 Łopuchowo i rzutem na taśmę Warta utrzymała się w lidze. Dla wielu, tak słaba postawa graczy ze Śremu była sporym zaskoczeniem. Przed sezonem w Śremie mówiło się nawet o awansie. W sierpniu zeszłego roku graliśmy z Wartą i przegraliśmy 1-3. Wtedy śremianie pokazali świetne przygotowanie i znakomitą dyspozycję. W tegorocznych rozgrywkach Warta wygrała jak dotąd jeden mecz, ale za to w dobrym stylu (4-0 z Sucharami Suchy Las). Tydzień temu zanotowała porażkę 0-2 z Piastem Kobylnica. 

Orkan miał mały kryzys formy, kiedy dwa tygodnie temu przegrał z Wełną Rogoźno 0-1, a później uległ w pucharze Canarinhos Skórzewo 1-2. W Zaniemyślu było dużo lepiej. Orkan zagrał ambitnie, walecznie i skutecznie ... do 92 min. Bramka stracona w końcówce zepsuła nam nieco humory, ale dobra gra nie może być dziełem przypadku. Piłkarzy Orkanu stać na wiele i choć mecz z Wartą Śrem nie będzie należał do łatwych jest szansa, że konarzewianie przełamią słabą passę na swoim boisku. W Konarzewie nie wygraliśmy od 3 maja (2-1 z Lipnem Stęszew), a nie strzeliliśmy bramki od trzech ligowych spotkań (0-0 z Błękitnymi, 0-0 z Lubońskim i 0-1 z Wełną). Tak złej passy w roli gospodarza nie mieliśmy od 2003 roku. Pora na przełamanie, na pierwszą bramkę na swoim boisku, na bardzo ważne punkty do ligowej tabeli.

Mecz Orkanu Konarzewo z Wartą Śrem odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie. Zaparszamy wszystkich kibiców na kolejne piłkarskie święto w Konazrewie.  

 Powrót