Zapowiedź 5. kolejki

W 5. kolejce Klasy Okręgowej czeka nas kolejny trudny pojedynek wyjazdowy. Naszym rywalem będzie Kłos Zaniemyśl, który od kilku lat należy do ścisłej czołówki ligi. 

Kłos od 2004 roku gra w Klasie Okręgowej. Niemal co sezon drużyna z Zaniemyśla lokuje się górnej częsci tabeli, kilka razy ocierała się o awans do IV ligi. W poprzednim sezonie zaniemyślanie zajęli czwarte miejsce w grupie wschodniej poznańskiej okręgówki. W tym sezonie jak dotąd nie przegrali żadnego spotkania. W czterech konfrontacjach zdobyli 10 punktów. W poprzednim tygodniu Piast Kobylnica zremisował z Kłosem 1-1. Wcześniejsze trzy mecze ekipa z Zaniemyśla wygrała, ale rywale nie należeli do najtrudniejszych. Pomimo to, Kłos należy do jednych z faworytów rozgrywek.

Orkan nie ma ostatnio najlepszej passy. Konarzewianie przegrali poprzedni mecz ligowy oraz konfrontację w pucharze. Dwa mecze zachiwały naszą wiarę w siebie. Z Wełną zagraliśmy fatalnie, nieco lepiej było w Skórzewie, ale niekorzystnego wyniku nie udało się uniknąć. Czas wreszcie na dobry mecz w naszym wykonaniu. Na wyjazdach radzimy sobie całkiem nieźle. W Zaniemyślu zawsze była dobrej jakości murawa, a na takich boiskach lubią grać piłkarze z Konarzewa i choć nie będzie to łatwe spotkanie, mamy szansę na dobry wynik. Jeżeli chcemy przywieźć do Konarzewa jakieś punkty musimy zagrać dużo bardziej walecznie niż w spotkaniu z zespołem z Rogoźna. 

Z Kłosem Zaniemyśl ostatnio graliśmy sezonie 2002/03 w A-klasie. W Zaniemyślu było bez bramek, a w Konarzewie Orkan wygrał 2-0. Wtedy też konarzewianie zajęli drugie miejsce w rozgrywkach, a Kłos był czwarty.

Mecz Kłosa z Orkanem odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Zaniemyślu.  

 Powrót