Zapowiedź III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu

W III rundzie okręgowego Pucharu Polski zagramy z Canarinhos. Nazwa sugeruje rywala z Brazylii. Nic bardziej mylnego, mecz będzie miał charakter derbowy, bo pojedziemy po awans do Skórzewa. 

Canarinhos Skórzewo jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek A-klasy z ambicjami na awans. Ambicje to jedno, a wyniki to coś zupełnie innego. Na razie z dorobkiem sześćiu punktów lokuje się w śrdoku tabeli, po zwycięstwach z Wicherem Strzyżewo i KS Sękowo. W dwóch pierwszych meczach skórzewianie uznali wyższość rywali z Wronczyna i Granowa. Cahnarinhos od początku swego istnienia słynął z solidnych zespołów młodzieżowych, teraz inwestuje też w piłkę seniorską, której w Skórzewie od kilku lat nie było. Wychodzi to całkiem nieźle, bo w Skórzewie udało się zbudować całkiem silną drużynę, która już w pierwszym roku wywalczyła awans z B- do A-klasy. Orkan nie będzie miał łatwego zadania, tym bardziej, że absencję zgłosiło kilku naszych piłkarzy. 

W poprzedniej dekadzie zespół TS Skórzewo występował w Klasie Okręgowej. W 2008 roku wygrał z nami w III rundzie okręgowego pucharu. W Konarzewie padł wynik 3-0. Później ekipa ze Skórzewa ze względu na problemy organizacyjne zdecydowała się wycofać się z rozgrywek i oddać licencję, którą zaproponowano m.in. Orkanowi. Konarzewianie nie skorzystali z tego przywileju.

W ostatnich latach szczęście sprzyjało nam w rozgrywkach pucharowych. Zawsze udawało nam się przejść pierwszą rundę, a może i kolejne. W poprzednim roku odpadliśmy w 1/16 finału tych rozgrywek przegrywając w wyrównanym boju z Wielkopolską Komorniki 2-3. Rozgryweki pucharowe są o tyle atrkacyjne, że w dalszych rundach można zagrać mecz o stawkę z atrakcyjnym rywalem z wyższych klas. W ostatnich latach Orkan zagrał m.in. z Tarnovią Tarnowo Podgórne (III liga) i GKS Dopiewo (IV liga). 

W poprzedniej rundzie okręgowego pucharu Canarinhos Skórzewo powinno zagrać z KS Sarbia, ale ponieważ rywale wycofali się z rozgrywek skórzewianie awansowali po walkowerze.  

Zapraszamy na derby Gminy Dopiewo, spotkanie Canarinhos Skórzewo z Orkanem Konarzewo, którego stawką jest awans do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Początek spotkania w środę, o godz. 16.30 na boisku przy Szkole Podstawowej w Skórzewie

 Powrót