200 kilometrów w drodze po komplet punktów

Orkan wygrał wyjazdowy mecz w dalekim Witkowie 2-0. Po komplet punktów piłkarze z Konarzewa jechali 100 km i drugie tyle wracali. Gole dla Orkanu strzelili Tomasz Paprzycki i Mateusz Leśny z rzutu karnego. 

Faworytem tego spotkania był zespół gospodarzy. Orkan jechał do Witkowa z przekonaniem, że każda zdobycz punktowa będzie sukcesem. Początek spotkania należał do wyrównanych. Widać było, że piłkarze Vitcovii górują nad orkanowcami warunkami fizycznymi. Zawodnicy z Konarzewa nie dali się jednak zdominować i dzielnie stawiali czoła zmobilizowanym graczom miejscowej drużyny. Bardzo skutecznie i spokojnie grała w tym dniu nasza linia defensywna, która znacznie utrudniała poczynania ofensywne Vitcovii. Witkowianie nie stworzyli sobie żadnej klarownej okazji, tymczasem Orkan miał rzut wolny wykonywany przez Mateusza Leśnego, po którym piłka odbiła się od słupka. Dobrą, efektowną akcję przeprowadził też Przemysław Babijów, ale w tym przypadku zabrakło dokładności przy ostatnim podaniu. Pod koniec pierwszej połowy taryfa ulgowa się skończyła. Tomasz Paprzycki wykorzystał dokładną wrzutkę w pole karne i do szatni schodziliśmy ze skromnym, ale cieszącym prowadzeniem. 

Już tradycyjnie, na początku drugiej połowy przytrafił nam się przestój. Rywale wywalczyli kilka stałych fragmentów gry. Rzuty rożne i wolne prowokowaliśmy sobie sami błędami w wyprowadzaniu piłki. W 60 min. przytrafiła nam się kontra, do której popędził Marcin Ślósarczyk i został sfaulowany przez bramkarza z Witkowa. Rzut karny wykonywał Mateusz Leśny i silnym strzałem w środek bramki zapewnił nam drugiego gola. Miejscowi nadal atakowali, ale z minuty na minutę mieli coraz mniej nadziei na korzystny wynik. Orkan wygrał, choć był skazywany na porażkę. Utrzymujemy się w ścisłej czołówce Klasy Okręgowej. 

Zdjęcia z meczu: Orkan na Facebook'u

.

Stadion Miejski w Witkowie, 6 września 2014 r., godz. 16.00

Vitcovia Witkowo - Orkan Konarzewo 0-2 (0-1)

0-1   Tomasz Paprzycki (43 min.)

0-2   - karny  Mateusz Leśny (61 min.)

.

Zagrali:

Adam Pluciński (bramkarz) (M)

Krzysztof Schoen

Artur Karaszewski

Mateusz Leśny

Patryk Karaszewski

Adrian Mankiewicz   (46 min. - Maciej Przymusiak)

Tomasz Dutkiewicz

Sebastian Czura   (83 min. - Emilian Ciesielski)

Przemysław Babijów (kapitan)

Rafał Szymczak   (46 min. - Marcin Ślósarczyk)

Tomasz Paprzycki   (80 min. - Damian Ciesielski)

.

Rezerwowi:

Łukasz Ludwiczak (bramkarz), Muhsin Nassir Ali, Andrzej Róźewski.  

 Powrót