Remis nie jest zły, ale mały niedosyt pozostał

Orkan zremisował bezbramkowo mecz z Lubońskim 1943 Luboń. Remis z dawnym trzecioligowcem cieszy, ale gdybyśmy wykorzsytali dwie stuprocentowe okazje można było osiągnąć jeszcze więcej.

Luboński jeszcze rok temu grał w III lidze. Kilku piłkarzy z tamtego składu zagrało w sobotę przeciwko Orkanowi. Konarzewainie postawili twarde warunki i nie dali się zdominować bardziej doświadczonemu rywalowi. Pierwsza połowa należała do bardzo wyrównanych. Luboński miał delikatną przewagę w środku pola, ale Orkan lepiej radził sobie w kontratakach. W 34 min. mieliśmy doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Po drośrodkowaniu Mateusza Leśnego w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Paprzycki. Niestety nasz napastnik trafił prosto w bramkarza. Do przerwy było 0-0. Niestety, kontuzję złapał Andrzej Różewski i musiał opuścić boisko. 

Po zmianie stron Luboński zaatakował i zepchnął orkanowców do defensywy. Konarzewianie bronili się dzielnie i goście nie doczekali się żadnej sytuacji. Około 60 min. mecz znów się wyrównał. Orkan coraz częściej kontrował ofensywne zapędy przyjezdnych. W samej końcówce mieliśmy piłkę meczową. Szybką kontrę poprowadził prawą stroną boiska Damian Ciesielski i dograł piłkę do Rafała Szymczaka, który z woleja nie zdołał trafić w bramkę. Szkoda tej i poprzedniej sytuacji, bo to mogło zdecydować o wyniku całego spotkania. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Orkan mimo kilku osłabień w składzie zagrał całkiem niezły mecz, a remis wydaje się zasłużonym wynikiem, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Dzięki temu rezultatowi pozostajemy na trzecim miejscu w tabeli. 

O meczu także na stronie naszych rywali:  http://www.lubonski.com 

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 30 sierpnia 2014 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Luboński 1943 Luboń 0-0

.

Zagrali:

Adam Pluciński (bramkarz) (M)

Maciej Przymusiak

Andrzej Różewski (kapitan)   (27 min. - Emilian Ciesielski)

Mateusz Leśny

Patryk Karaszewski (M)

Przemysław Babijów   (89 min. - Muhsin Nassir Ali)

Tomasz Dutkiewicz

Jakub Kawończyk     

Rafał Szymczak

Tomasz Paprzycki   (50 min. - Damian Ciesielski)

Marcin Ślósarczyk   (75 min. - Adrian Mankiewicz      )

.

Rezerwowi:

Łukasz Ludwiczak (bramkarz), Artur Karaszewski, Jakub Jezierski. 

 Powrót