Zapowiedź 2. kolejki

W drugiej kolejce tego sezonu po raz pierwszy zagramy u sisbie. Rywalem Orkanu będzie Luboński 1943 Luboń, który jeszcze rok temu występował w III lidze. 

Luboński 1943 Luboń jest piłkarskim spadkobiercom dorobku Lubońskiego KS, a następnie Fogo Luboń. Ostatnie lata były wyjątkowo udane dla lubońskiego futbolu. Dzięki wsparciu bogatego sponsora klub awansował do III ligi i wygrał okręgowy Puchar Polski. W nagrodę lubonianie zagrali mecz na szczeblu centralnym z Wisłą Kraków, z którą przegrali 0-5. Jeszcze rok temu Fogo występowało w rozgrywkach III ligi, ale w trakcie ich trwania wycowało się z rywalizacji. Przez ostatnie pół roku w Luboniu trwała intensywna budowa zespołu, który ma włączyć się do walki o awans do IV ligi. Pierwszy krok ku temu został zrobiony. Tydzień temu Luboński wygrał u siebie z Piastem Kobylnica 4-2. Patrząc na skład i potencjał zespołu z Lubonia jest to jeden z najtrudniejszych naszych rywali. 

Orkan również wygrał pierwszy mecz i równie wysoko. Nikt nie powie jednak, że spotkanie z TPS Winogrady należało do łatwych. Po przerwie sporo musieliśmy się napracować aby dowieść korzystny wynik do końcowego gwizdka. Udało się i to napawa nas optymizmem przed kolejnymi meczami w Klasie Okręgowej, choć nikt nie ma złudzeń, że będzie łatwo. Póki co do dyspozycji trenera pozostają niemal wszyszyscy zawodnicy, co daje duże możliwości na optymalne zestawienie kadry na tą konfrontację. Z Lubońskim KS w ostatnich latach nie graliśmy. Grał za to GKS Dopiewo w poprzednim sezonie rzogrywek III ligi. W Dopiewie GKS wygrał 1-0, w Luboniu był bezbramkowy remis. 

Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy w tym sezonie mecz Klasy Okręgowej w Konarzewie. Orkan podejmować będzie utytułowany Luboński 1943 Luboń. Początek spotkania na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00.  

 Powrót