Zapowiedź 1. kolejki

Od wyjazdowego meczu z TPS Winogrady Poznań rozpoczynamy nasz drugi sezon w Klasie Okręgowej. Zmieniliśmy grupę rozgrywkową. Tu nie ma słabych rywali, a każda zdobycz punktowa będzie jak cenny łup. 

Przez wielu znawców tematu, drugi sezon po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej jest najtrudniejszy. Beniaminkowi zawsze sprzyja szczęście, a dodatkowo działa też efekt zaskoczenia i zwiększonej mobilizacji. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. W drugim sezonie wszystkie te atuty znacznie się zmniejszają, a przeciwnicy nie próżnują. Wiele więc wskazuje, że w tych rozgrywkach będzie trudniej. Zadania nie ułatwia nam też fakt, że z grupy zachodniej zostaliśmy przeniesieni do grupy wschodniej, bardziej wyrównanej i silniejszej sportowo. Co najmniej kilka ekip ostrzy sobie tu zęby na awans. W gronie faworytów wymienia się Kotwicę Kórnik, Vitcovię Witkowo i Kłosa Zaniemyśl. Silne będą też ekipy Wełny Rogoźno i Concordii Murowana Goślina, a na pewno ktoś z pozostałych zespołów zaskoczy nas dobrą formą. W tym wymagającym towarzystwie musi odnaleźć się konarzewski Orkan. Konarzewianie na pewno mają ku temu argumenty i pozostaje mieć nadzieje, że należycie je wykorzystają. 

Na pierwszy ogień przyjdzie nam się zmierzyć z TPS Winogrady Poznań. TPS czyli klub sportowy przy Technikum Przemysłu Spożywczego. To solidny zespół środka ligowej stawki. W minionym sezonie zajął 8. miejsce w rozgrywkach z dorobkiem 35 punktów, czyli bardzo podobnym do dorobku punktowego ekipy z Konarzewa. W poprzednich rozgrywkach Winogrady niezbyt dobrze radzili sobie na własnym obiekcie. Wygrali zaledwie cztery spotkania przy siedmiu porażkach, ale skoro już wygrywali to bardzo wysoko (m.in. 10-3 z KS 1999 Łopuchowo). Z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek. 

Mało kto pamięta, ale mamy pewne stare porachunki z klubem z Winogradów. W 2003 roku zespół TPS Winogrady połączył się z klubem Poznań 2000 pozostawiając swoją nazwę. Rok wcześniej ekipa Poznań 2000 zamknęła nam drogę do awansu do okręgówki wygrywając rozgrywki A-klasy. Orkan zajął drugie miejsce i zapewnił sobie udział w barażach, z których ostatecznie zrezygnował. Od tamtej chwili Poznań 2000, a po zmianie nazwy TPS Winogrady występował w IV lidze, a następnie ponownie w Klasie Okręgowej. Orkan zaliczył bardzo długą drogę wiodącą od zawieszenia działalności, przez B- i A-klasę, ale ścieżki obu zespołów spotykają się znowu.

Inauguracyjny mecz sezonu dla Orkanu i TPS Winogrady zostanie rozgrany na stadionie przy ulicy Wichrowe Wzgórze 111 w Poznaniu, w sobotę, o godz. 13.00. Rozpoczynamy walkę, zapraszamy do kibicowania ! 

 Powrót