Statystykami się nie wygrywa

Orkan przegrał sparing ze Stellą Luboń 0-3, mimo tego że od pierwszej do ostatniej minuty przeważał na boisku i stworzył sobie więcej okazji do zdobycia bramek.

Patrząc na wynik pomyśleć można, że Orkan został rozbity, a Stella całkowicie zdominowała przebieg boiskowych wydarzeń. Nic bardziej mylnego. Konarzewianie przeważali od pierwszej do ostatniej minuty - znacznie częściej byli przy piłce i stworzyli sobie kilka stuprocentowych okazji. Tego dnia nasi napastnicy grali jak sparaliżowani. Zmarnowaliśmy kilka wyborowych okazji do zdobycia gola, a Stella miała szczęście. Trzy sytuacje i trzy gole. Trudno chyba o bardziej irytującą porażkę i może dobrze, że przytrafiła się taka w czasie okresu przygotowawczego.

Stella Luboń od 2010 roku występuje w Klasie Okręgowej - gr. wsch. i ma w tym temacie spore doświadczenie. W poprzednim sezonie zajęła szóste miejsce w rozgrywkach. Zeszłego roku Orkan i Stella rozgrały mecz III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W Konarzewie padł wynik 1-1, ale po rzutach karnych awansował nasz zespół. Oba zespoły rozgrały w ostatnich latach kilka meczów sparingowych, w których dopisywało nam zmienne szczęście. Ostatnio przegraliśmy 1-2.