Zapowiedź 26. kolejki

To już ostatnia kolejka rozgrywek ligowych. Nasz premierowy sezon w Klasie Okręgowej kończymy meczem z aspirującą do awansu ekipą Błękitnych Wronki. Dla nich to mecz o wszystko, dla Orkanu to "mecz o pietruszkę", ale też o miłe wspomnienia przed przerwą wakacyjną.

Jesienią mecz pomiędzy Orkanem i Błękitnymi był meczem na szczycie Klasy Okręgowej. Błękitni na tym szczycie pozostali. Orkan wiosną nie potrafił znaleźć mobilizacji i stopniowo ssuwał się na dalsze lokaty. Na kolejkę przed końcem jesteśmy na 5. miejscu w tabeli. Niezłe to miejsce jak na pierwszy po latach sezon w okręgówce. Możemy to miejsce minimalnie poprawić, albo minimalnie pogorszyć, ale cel jakim było spokojne miejsce w środku stawki został osiągnięty. 

Błękitni Wronki i Sparta Szamotuły do ostatniej kolejki rywalizują o awans. Dwa najważniejsze ligowe pojedynki zostaną stoczone w Konarzewie (Orkan z Błękitnymi) i Rakoniewicach (Sokół ze Spartą). Oba zespoły dzieli różnica zaledwie jednego punktu, więc sytuacja jest bardzo interesująca. Tu Orkan i Sokół rozdają karty ! Korespondencyjny pojedynek o awans wzbudza wielkie zainteresowanie, podobnie jak walka o utrzymanie, ale to dzieje się na innych boiskach.  

Orkan miał wiosną spore problemy z mobilizacją. Na początku rundy piłkarze z Konarzewa mieli nawet szansę, żeby włączyć się w walkę o awans, ale przez kontuzje i braki kadrowe dość szybko stracili dystans do czołówki. Perspektywa utrzymania zapewniła nam spory komfort psychiczny. Wyniki nie były zadowalające, ale nikt się tym nie przejmował. Pojedynek z Błękitnymi jest jednak o tyle atrakcyjny, że mamy rachunki do wyrównania z tym zespołem (1-3 w Popowie), chcemy udanie pożagnać się z tegorocznymi rozgrywkami i wreszcie wygrać prestiżowy mecz. Błękitni to spadkobierca dawnego ekstraklasowca Amiki Wronki (dwukrotnie trzecia w Ekstraklasie, trzykrotnie Puchar Polski). Taka wygrana zawsze będzie cieszyć, ale też pokrzyżuje plany rywali. To kto dziś awansuje do IV ligi zależy m.in. od nas. - takie wyróżnienie w pierszym po latach sezonie w Klasie Okręgowej.

Zapraszamy na bardzo atrakcyjny pojedynek w Klasie Okręgowej - mecz pomiędzy Orkanem i Błękitnymi Wronki. Goście muszą wygrać, żeby awansować do IV ligi. Spotkanie na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 16.00. Taka sportowa przerwa w Dniach Gminy.  

 Powrót