Zapowiedź 21. kolejki

Orkan Konarzewo zagra z Sokołem Rakoniewice w 21. kolejce spotkań Poznańskiej Klasy Okręgowej. Konarzewianie chcą zrewanżować się rywalom za bolesną porażkę w rundzie jesiennej. 

Orkan przegrał ostatni mecz ligowy 2-3 z Wielkopolską Komorniki. Porażka derbowa boli, ale styl naszej gry napawa optymizmem. Zagraliśmy całkiem dobre spotkanie i z odrobiną więcej szczęścia moglibyśmy powalczyć o komplet punktów. Skończyło się na przegranej i zerowym dorobku punktowym. Pora odrobić tą stratę. Okazja ku temu już w najbliższą sobotę - Orkan zagra z Sokołem Rakoniewice. Nie wspominamy najlepiej jesiennego meczu w Rakoniewicach. Sokół sprowadził nas wtedy drastycznie na ziemię wygrywając z nami 4-0. W Rakoniewicach skończył się nasz piękny sen o liderowaniu w Klasie Okręgowej. Po tamtym spotkaniu pozostały rachunki do wyrównania. 

Sokół Rakoniewice to zespół nieobliczalny. Potrafi wygrać mecze z dobrymi zespołami, ale też beznadziejnie przegrywa. Jesienią uległ w Pucharze Polski Pieczarce Wielichowo 1-2, by kilkanaście dni później wygrać z Wielkopolską Komorniki i Orkanem Konarzewo. W zimowej przerwie w rozgrywkach ekipę z Rakoniewic opuściło kilku piłkarzy (m.in. zasilili szeregi GKS Dopiewo). Początek rundy wioennej był obiecujący (wygrane ze Spójnią 1-0 i Kłosem 2-0), ale później było już tylko gorzej, a ostatnie pojedynki to seria blamaży (m.in. 0-4 z Lipnem, 0-4 z Wartą i 0-3 z Obrą). Jest też remis 0-0 z Wielkopolską Komorniki. 

W Konarzewie wciąż pamięta się bolesną porażkę z października. Czas na rewanż. Od piłkarzy Orkanu zależy czy będzie to rewanż udany. Wszystko wskazuje na to, że piłkarsko jesteśmy drużyną lepszą. Mówią o tym nie tylko wyniki. Nic nie przyjdzie jednak za darmo i wygraną trzeba będzie wybiegać. Liczymy na dobre widowisko i kolejne okręgówkowe zwyciestwo orkanowców w Konarzewie.

Zapraszamy na mecz w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.  

W niedzielę do walki o kolejne ligowe punkty staną trampkarze. Nasi młodzieżowcy zagrają na trudnym terenie w Buku, a ich rywalem będzie tamtejsza Patria. Początek spotkania o godz. 11.00.  

 Powrót