Zapowiedź 20. kolejki

W 20. kolejce spotkań zagramy derbowy mecz z Wielkopolską Komorniki, który zawsze budzi spore emocje i jest wyczekiwany przez kibiców obu klubów. 

Stawką tego wyjątkowego pojedynku są nie tylko punkty do ligowej tabeli, ale również bezcenny prestiż. Patrząc na zaangażowanie zaowdników obu ekip można nawet powiedzieć, że druga z tych rzeczy jest ważniejsza. W ostatnich latach mecz Orkanu z Wielkopolską urósł do pierwszoplanowego wydarzenia sportowego w okolicy. Piłkarze zostawią na boisku sporo sił, kibice zdbają o oprawę tego pojedynku. Wyjątkowy mecz już w niedzielę.

W obozie Orkanu pełna mobilizacja - jak to przed takimi spotkaniami. Jesienią orkanowcy wygrali w Konarzewie 3-1 w lidze, ale kilka dni później przegrali 2-3 w okręgowym pucharze. Wtedy byliśmy liderami Klasy Okręgowej, rywale z Komornik byli na drugim miejscu. Później oba zespoły straciły wiele ze swojego impetu z początku sezonu, ale nadal są blisko siebie w tabeli. To tylko podgrzewa atmosferę bezpośredniego pojedynku. Nikt tu nikogo nie zlekceważy, tu nie ma miejsca na odpuszczanie. Liczymy na dobrą, sportową walkę. Chyba się w tym względzie nie zawiedziemy. 

Jak Orkan i Wielkopolska poradzą sobie z presją derbowego pojedynku ? Przekonamy się w najbliższą niedzielę, o godz. 14.00 na Stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach.

 Powrót