W trzy minuty wygraliśmy derby

Orkan długo nie mógł znaleźć recepty na zespół Lipna Stęszew. Na prowadzenie wyszła ekipa gości, ale w końcówce konarzewianie odpowiedzieli dwoma ciosami i wreszcie zainkasowali komplet punktów. 

Mecz derbowy dla obu zespołów znaczy wiele, dlatego spodziewaliśmy się dużego zaangażowania ze strony pilkarzy. Początek był wyrównany. Lipno Stęszew oddało ciekawy strzał, który z trudem wybił Adam Pluciński. Później sytuacji było już zdecydowanie mniej, a najwięcej walki skoncetrowało się w środkowej części boiska. W pierwszej odsłonie obejrzeliśmy też kilka żółtych kartek. To w zasadzie wszystko co godne było odnotowania. 

Po zmianie stron znów lepsze sytuacje stwarzało sobie Lipno. W 57 min. sędziowie puścili kontrowersyjną sytuację, po której piłkrze ze Stęszewa objęli prowadzenie. Konarzewienie są niemal pewni, że przy akcji był spalony. Tak czy inaczej, arbiter liniowy był innego zdania i musieliśmy odrabiać straty. Pierwszą tego próbą był strzał z drugiej linii Mateusza Leśnego, a następnie akcja Przemysława Babijówa, która niestety nie zakończyła się strzałem. W 77 min. dobrą akcję wykreował nasz rezerwowy - Adrian Mankiewicz, który zagrał piłkę do Marcina Ślósarczyka. Nasz napastnik precyzyjnym strzałem tuż obok słupka pokonał golkipera ze Stęszewa. Wyrównaliśmy stan pojedynku, ale to nas nie zadowalało. W kolejnej akcji dynamiczne wejście w pole karne zaliczył nasz lewy obrońca Maciej Przymusiak i został tam faulowany. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Leśny. Wyszliśmy na prowadzenie, a Lipno zaczęło rozpaczliwie poszukiwać wyrównania. Orkan skupił się na kontrach. Nie udało się nic więcej strzelić, ale też nie straciliśmy tego co wcześniej wywalczyliśmy. Wygraliśmy ważny mecz i nadal jesteśmy na czwartym miejscu w tabeli. Za tydzień kolejne derby - tym razem w Komornikach zagramy z Wielkopolską.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 3 maja 2014 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew 2-1 (0-0)

0-1   Adam Bernacki (57 min.)

1-1   Marcin Ślósarczyk (77 min.)

2-1   - karny   Mateusz Leśny (80 min.) 

.

Protokół meczowy:

62 min. - zmiana: Damian Ciesielski -> Adrian Mankiewicz 

75 min. - zmiana: Jakub Budziński -> Bartosz Jadowski

87 min. - zmiana: Przemysław Babijów -> Krzysztof Woźny

90+1 min. - zmiana: Marcin Ślósarczyk -> Jakub Jezierski 

.

Skład:

Pluciński, Schoen K., Karaszewski A., Karaszewski P., Przymusiak, Ciesielski, Leśny, Kawończyk, Budziński, Babijów, Ślósarczyk

 Powrót