Zapowiedź 19. kolejki

Derby z Lipnem Stęszew będą ozdobą trwającego długiego weekendu majowego. Lipno coraz lepiej radzi sobie na boiskach Klasy Okręgowej. 

Orkan Konarzewo i Lipno Stęszew znają się doskonale. Oba zespoły ostatnie kilka sezonów spędziły w A-klasie i oba co roku biły się o awans do "okręgówki". W zeszłym roku zespół ze Stęszewa wygrał rozgrywki ligowe z przewagą 9 punktów nad Orkanem i awansował. Konarzewianie wywalczyli awans po barażach. Jesienią w rozgrywkach Klasy Okręgowej Orkan radził sobie znakomicie. Lipno całkiem przeciwnie. W spotkaniu bezpośrednim ekipa z Konarzewa wygrała 1-0 i właśnie po tym zwycięstwie objęła prowadzenie w tabeli. Na jesieni piłkarze ze Stęszewa wyalczyli zaledwie dziewięć punktów. Dużo lepiej radzą sobie w tym roku. Z pięciu meczów aż trzy rostrzygneli na swoją korzyść. Ostatnio rozgromili Sokoła Rakoniewice 4-0, a wcześniej wygrali prestiżowy mecz z Wielkopolską Komorniki na wyjeździe 3-1. W szeregach Lipna wyraźnie coś drgnęło. Mecz w Konarzewie zawsze jest szczególny dla zawodników i kibiców Lipna. Stawką małych derbów są nie tylko ligowe punkty, ale też bezcenna duma. Dlatego mobilizacja w szeregach stęszewian na pewno będzie wyjątkowa.

Dla zawodników Orkanu mecz z Lipnem też jest szczególny. Oprócz prestiżu derbowego zwycięstwa liczą się też punkty. Ostatnio nie mieliśmy szczęścia, aby wiele ich zdobyć. Albo nie sprzyjało nam szczęście, albo przeszkadzały własne, głupie błędy. Światełko w tunelu dojrzeć można było w Sierakowie, gdzie Orkan zagrał cełkiem dobry mecz i wywalczył cenny punkt. Liczymy na zdobycze również w najbliższym pojedynku. Musimy strzelać więcej goli. Nadzieje pokładamy w naszej linii ofensywnej, która powoli wraca do swojej optymalnej dyspozycji. 

Zapraszamy na ciekawe spotkanie derbowe, które oderwie Państwa od majówkowego grilowania. Orkan Konarzewo zagra z Lipnem Stęszew już w sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.  

 Powrót