Zapowiedź 18. kolejki

W kolejnmym ligowym spotkaniu głodny punktów Orkan zagra na wyjeździe z Wartą Sieraków. Przed rozgrywkami sierakowski zespół stawiany był w roli jednego z faworytów do czołowych miejsc. 

Na początku rundy wiosennej piłkarze Warty Sieraków śmiało zapracowali na miano ekipy nieobliczalnej. Pierwsze trzy mecze to spotkania zdecydowanie bez historii. Gładkie porażki z Obrą Zbąszyń (0-3), Lipnem Stęszew (0-3) i Wielkopolską Komorniki (1-4) mogły zaniepokoić kibiców drużyny z Sierakowa. Kiedy wydawało się że Warta już niczym na wiosnę nie zaskoczy, w poprzedniej kolejce nasi najbliżsi rywale rozgromili na wyjeździe Sokoła Rakoniewice 4-0. Na tym samym boisku i z tym samym przeciwnikiem konarzewienie przegrali 0-4 ! Co więc można sądzić o Warcie Sieraków. Na pewno to dobry zespół i mimo początkowego poszukiwania formy, powoli wraca na dobre tory. 

Po pierwszych kolejkach rundy wiosennej Orkan czuje spory niedosyt. Mecze z Kłosem i Mawitem nie układały się po naszej myśli. Mimo, że na boisku byliśmy lepsi, wyniki były niekorzystne. Straty tych punktów bolą, ale też wzbudzają sportowy głód. Potrzebujemy przełamania, dobrego spotkania, które pozwoli nam znów uwierzyć w swoją siłę. Mecz w Sierakowie nie będzie łatwy, ale jeżeli Orkan ustrzeże się głupich błędów ma szansę na korzystny wynik. Do tej pory właśnie po kuriozalnych błędach linii defensywnej traciliśmy gole, a co za tym idzie również punkty. Znów nie zagra Tomasz Dutkiewicz (nadal kontuzja), Andrzej Różewski (kara kartkowa), zagrożony jest występ Macieja Przymusiaka i Sebastiana Czury. 

Mecz na Stadionie Miejskim w Sierakowie zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 16.00.  

Nie tak daleki wyjazd, ale również trudny mecz czeka ekipę trampkarzy. Nasza młodzież uda się na spotkanie do Otusza. Tamtejsza Skra słynie z solidnych zespołów młodzieżowych. Dla piłkarzy Orkanu będzie to spore wyzwanie, ale też kolejna szansa na pokazanie drzemiącego w nich potencjału. Na razie Orkan jest liderem tabeli. Spotkanie w Otuszu rozpocznie się o godz. 11.30.  

 Powrót