Zapowiedź 17. kolejki

W przedświąteczną sobotę piłkarze Orkanu zagrają z Mawitem Lwówek o kolejne punkty w Klasie Okręgowej. Rywale są niżej notowani w tabeli, ale w poprzednim tygodniu wygrali z Sokołem Rakoniewice. 

Orkan nadal gubi punkty. W poprzednim tygodniu konarzewianie przegrali z Kłosem Gałowo, dając sobie wydrzeć remis w ostatnich minutach. Sporym problemem dla trenera Piotra Bartkowiaka jest wiele kontuzji. W meczu z Mawitem nie zagra m.in. Tomasz Dudkowiak, który do Konarzewa przyszedł właśnie ze Lwówka. Sytuacja powoli wraca jednak do normy, ale nadal lista nieobecnych jest długa. Orkan znów ma szansę wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli, bo Obra Zbąszyń zremisowała wyjazdowy mecz w Popowie. Do tego potrzeba nam jednak zwycięstwa z Mawitem, a wbrew pozorom nie będzie to łatwe. 

Mawit Lwówek przed sezonem przeszedł metamorfozę składu. W poprzednim sezonie ekipa ze Lwówka była jedną z najsilniejszych w lidze, ale znacznie się osłabiła. Wyniki jesiennych meczów nie napawały optymizmem. Mawit oscylował wokół 10. miejsca w tabeli. Początek wiosny był nieco lepszy. Jak na razie dwa zwycięstwa rozdzielone bolesnym pogromem w Komornikach (1-5). W poprzednim tygodniu lwówczanie pokonali u siebie Sokoła Rakoniewice 3-1. Pomimo zmodyfikowanego składu wydaje się, że w drużynie ze Lwówka nadal tkwi potencjał. Orkan nie będzie miał łatwego zadania. Doświadczenia meczu jesiennego mówią, że kluczem do zwycięstwa może być skuteczność. W Lwówku Orkan wygrał 1-0, choć nie wykorzystał wielu okazji. 

W ramach przerywnika świątecznych przygotowań, zapraszamy na mecz Klasy Okręgowej pomiędzy Orkanem Konarzewo i Mawitem Lwówek w Wielką Sobotę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.  

 Powrót