Zapowiedź 16. kolejki

Kłos Gałowo podejmować będzie Orkan Konarzewo w meczu 16. kolejki spotkań poznańskiej "okręgówki". Kłos jest silnym zespołem środka ligowej tabeli. 

W poprzednich kolejkach Kłos pokonał Wielkopolskę Komorniki. Gałowianie udowdnili swoją wyższość na boisku, ale później dostali dodatkowo walkowera za nieprawidłowości po stronie drużyny z Komornik. Tydzień później Kłos uległ w Rakoniewicach Sokołowi 0-2. Po 15. kolejkach nasi najbliżsi rywale są na 8. miejscu w tabeli. Kłos awansował do Klasy Okręgowej rok wcześniej niż Orkan i wtedy był rewelacją rundy jesiennej. Na wiosnę było gorzej, ale ani przez moment "okręgówkowy" byt gałowian nie był zagrożony. Teraz też sytuacja w tabeli wydaje się być stabilna. Na jesień Orkan wygrał w Konarzewie z Kłosem 2-0, ale wiele było w tym szcześcia po naszej stronie. Goście z Gałowa mieli na naszym boisku kilka wyborowych okazji do objęcia prowadzenia. Ostatecznie jednak nie udało im się strzelić choćby honorowego gola. Orkan rozpędził się w drugiej połowie i zwyciężył, ale Kłos pokazał się z bardzo dobrej strony. Gałowianie na pewno nas się nie przestraszą i zechcą utrzeć nosa beniaminkowi. 

Orkan wciąż walczy, ale oprócz walki na boisku, dochodzi jeszcze do walki z kontuzjami. Tych z tygodnia na tydzień przybywa, a piłkarzy wracających do kadry wcale nie jest tak wielu. Lista nieobecnych znów jest długa i liczymy na zmienników, młodych i gniewnych. Po meczu ze Spójnią możemy powiedzieć, że wiele nam jeszcze brakuje do optymalnej dyspozycji, ale z każdym meczem powinno być lepiej. Na wyniki nie mamy co narzekać. Nadal utrzymujemy się w ścisłej czołówce. W niedzielę powalczymy o powrót na trzecie miejsce w tabeli. Bez kilku podstawowych piłkarzy nie będzie łatwo, ale zespół z Gałowa wydaje się być w zasięgu konarzewskiej ekipy. 

Mecz z Kłosem w Gałowie ropocznie się w niedzielę, o godz. 16.00. Zapraszamy na to spotkanie. 

 Powrót