Nie było łatwo ale wygraliśmy

Orkan wygrał pierwszy mecz na wiosnę. Konarzewianie pokonali Spójnię Strykowo 2-0, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Goście mieli dwie poprzeczki. 

W pierwszych minutach konarzewianie dali się zdominować, przez zespół Spójni Strykowo. Strykowianie odważnie poszli do przodu i w 15 min. mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Ostra centra z prawej strony boiska i silny strzał głową. Nasz bramkarz byłby bez szans, ale na szczęście uratowała nas poprzeczka. Później do głosu doszedł Orkan. Wiele minut minęło zanim orkanowcy osiągnęli przewagę w środku pola, ale kiedy już to uczynili, okrasili to bramką. Z rzutu wolnego przytomnie zagrał Sebastian Czura, a Przemysław Babijów wykorzystał opieszałość gości i skierował piłkę do siatki. Konarzewianie chcieli pójść za ciosem ale brakowało klarownych okazji do podwyższenia wyniku. Pierwszą połowę zakończyliśmy skromnym prowadzeniem, ale wypadł nam kolejny zawodnik. Z kontuzją z boiska zszedł Maciej Przymusiak. 

Po zmianie stron korzystny wynik szybko mógł się zmienić na naszą niekorzyść. Spójnia miała znakomitą okazję, ale silny strzał głową napastnika ze Strykowa na poprzeczkę sparował nasz bramkarz Adam Pluciński. Chwilę póżniej piłkę z linii bramkowej wybijał Artur Karaszewski. Orkan potrzebował takiego wstrząsu, bo z minuty na minutę pozwalał rywalom na coraz mniej. Na podwyższenie wyniku czekaliśmy do 67 min., wówczas swoim talentem błysnął Sebastian Czura, który oszukał kilku strykowskich obrońców i oddał płaski strzał tuż przy słupku. Było 2-0, ale Orkan nadal miał swoje szanse. Rafał Szymczak strzelał tuż obok słupka, a strzał Sebastiana Czury z rzutu wolnego skutecznie obronił bramkarz Spójni (wychowanek Orkanu - Patryk Kurowski). Piłkę z linii bramkowej głową wybijał też obrońca ze Strykowa. Wygraliśmy 2-0, mimo kontuzji i nie najlepszej gry, ale postęp jest bo wróciliśmy na trzecie miejsce w tabeli. 

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 5 kwietnia 2014 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Spójnia Strykowo 2-0 (1-0)

1-0   Przemysław Babijów (35 min.)

2-0   Sebastian Czura (67 min.)

.

Protokół meczowy:

65 min. - zmiana: Damian Ciesielski -> Hubert Jadowski

84 min. - zmiana: Przemysław Babijów -> Adrian Mankiewicz

89 min. - zmiana: Marcin Ślósarczyk -> Mouhsin Nassir Ali

Skład:

Pluciński, Schoen K., Przymusiak, Różewski, Czura, Babijów, Karaszewski A., Paprzycki, Ciesielski, Ślósarczyk, Szymczak.  

 Powrót