Zapowiedź 15. kolejki

W 15. kolejce spotkań zagramy ze Spójnią Strykowo - zespołem środka tabeli, który na inauguracje rozgrywek, podobnie jak my, nie zdobył punktów. Mimo wielu kontuzji, liczymy na dobry występ Orkanu. 

Już na początku rozgrywek znów mamy problemy kadrowe. Podobnie jak przy końcu poprzedniej rundy wielu zawodników jest kontuzjowanych, kilku nie może grać z powodu zawieszenia za kary kartkowe. Trener Piotr Bartkowiak ma spory ból głowy z ustawieniem optymalnego składu. Brak Mateusza Leśnego, Przemysława Babijówa i Tomasza Dutkiewicza znacznie osłabia nasz środek pola. Nie lepiej jest w innych formacjach. W takiej sytuacji nie łatwo o punkty i dobitnie okazało się to w meczu w Szamotułach. Orkan nie zagrał źle, były momenty, że przeważał, ale nie ustrzegł się błędów w obronie i rozpędzona Sparta potrafiła to wykorzystać. Kolejnym naszym rywalem będzie Spójnia Strykowo. Przynajmniej na papierze jest to łatwiejszy rywal. Nie jest jednak tak, że można go śmiało skazać na porażkę w meczu w Konarzewie. Spójnia wielokrotnie udowodniła, że wiele potrafi nadrobić zaangażowaniem i walką, a tej w meczu z Orkanem z pewnością nie zabraknie. Jesienią strykowianie przegrywali z ekipą z Konarzewa już 0-3, ale później grali coraz lepiej i pod koniec spotkania musieliśmy drżeć o wynik bo zrobiło się 2-3. Oby i tym razem szczęście nas nie zawiodło. 

Mecz w Konarzewie ma charakter derbowy. Dla obu zespołów jest to pojedynek szczególny. Strykowo ma mecze ważniejsze, jak choćby z Lipnem Stęszew, my wyżej sobie cenimy zwycięstwa z Wielkopolską Komorniki, a wcześniej z GKS Dopiewo. Tak czy inaczej jest to mecz prestiżowy. Wielokrotnie graliśmy ze Spójnią w A-klasie, a ostatnio w Klasie Okręgowej. Bilans tych pojedynków wypada mniej więcej na remis. Okazja do poprawienia statystyk już w sobotę.

Mecz Orkanu Konarzewo ze Spójnią Strykowo w ramach 15. kolejki Klasy Okręgowej zostanie rozegrany w sobotę, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na pierwszy mecz rundy wiosennej na Stadionie Gminnym w Konarzewie.  

Wcześniej w meczu ligi trampkarzy nasi młodzi zawodnicy również zagrają derby. Ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie Lipno Stęszew. Mecz o godz. 12.00.  

 Powrót