Zapowiedź 14. kolejki

Po niemal półrocznej przerwie wracamy do rozgrywek ligowych. Już na wstępnie, przed naszymi piłkarzami poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Orkanowcy zmierzą się ze Spartą w Szamotułach i będzie to pojedynek na szczycie Klasy Okręgowej. 

Zimowa przerwa w rogrywkach dobiegła końca. Konarzewianie od dłuższego czasu przygotowywali się do rundy rewanżowej. Od początku tego roku odbywały się regularne treningi, był obóz kondycyjno-treningowy i seria meczów towarzyskich. Sparingi rozgrywaliśmy z różnym skutkiem. Nie brakowało porażek, ale w zeszłym tygodniu wreszcie pewnie wygraliśmy 4-1 z Sucharami Suchy Las. Zimą do składu dołączyło kilku nowych zawodników, którzy wzmocnią siłę ofensywną ekipy z Konarzewa.

Rundę wiosenną rozpoczniemy od meczu z bardzo wymagającym rywalem, wiceliderem Klasy Okręgowej - Spartą Szamotuły. Szamotulanie do niedawna błyszczeli w regionalnym Pucharze Polski. Odpadli dopiero 20 marca odpadając z old-boy'ami Lecha Poznań (2-3). W ostatnich dniach piłkarze Sparty przegrali sparing z Sokołem Pniewy. Szamotulanie są niezwykle wymagającym rywalem, ogranym na boiskach Klasy Okręgowej z aspiracjami na awans do IV ligi. Już jeseinią szamotulanie wielokrotnie udowadniali na co ich stać i choć stracili nieco punktów nadal uważami są za faworytów rozgrywek. W pierwszym meczu w Konarzewie okazało się jednak, że nie taka Sparta straszna jak ją malują. Orkanowcy zagrali ambitnie i do końca i zremisowali 1-1. Tamten mecz dał nam mentalną siłę, która niosła nas do kolejnych zwycięstw. Oby i tym razem, po meczu w Szamotułach nasze morale się podniosły. 

Orkan ma swoje problemy. Już tradycyjnie ograniczają nas kontuzje i zawieszenia za kartki. Z tego powodu w meczu na szamotylskim boisku nie zagra kilku czołowych piłkarzy. Znacznie osłabiony będzie głównie środek pola, z którym zawsze wiązaliśmy spore nadzieje. Swoją szansę dostaną zmiennicy. Ciekawe będzie również to jak zaprezentuje się zmodyfikowana linia ataku. Sparta również narzeka na brak kilku zawodników wykluczonych z powodu kontuzji.

Arcyciekawy mecz na szczycie Klasy Okręgowej na Stadionie im. Stanisława Kurowskiego w Szamotułach w sobotę, o godz. 16.00.  

 Powrót